Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KORONAVİRÜS RİSK TESTİNİZİ YAPTINIZ MI ?

Dünya genelinde süren Koronavirüs salgınında, Türkiye’deki pozitif vaka sayısı 359’a, hayatını kaybedenlerin sayısı da 4’e ulaştı. Sağlık Bakanlığı’nın tüm hastanelere gönderdiği Hızlı Tanı Kitleriyle yapılacak testler bugünden itibaren uygulanmaya başlandı. Bakanlık bir de internet ortamında kolayca yapılabilecek bir online test uygulamaya soktu. Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu yeni sistemle vatandaşların evlerinden çıkmadan Koronavirüs risklerini sorgulayabilmeleri amaçlanıyor. T.C. […]
Genel - 20 Mart 2020 11:20 A A

Dünya genelinde süren Koronavirüs salgınında, Türkiye’deki pozitif vaka sayısı 359’a, hayatını kaybedenlerin sayısı da 4’e ulaştı. Sağlık Bakanlığı’nın tüm hastanelere gönderdiği Hızlı Tanı Kitleriyle yapılacak testler bugünden itibaren uygulanmaya başlandı. Bakanlık bir de internet ortamında kolayca yapılabilecek bir online test uygulamaya soktu.

Sağlık Bakanlığı’nın oluşturduğu yeni sistemle vatandaşların evlerinden çıkmadan Koronavirüs risklerini sorgulayabilmeleri amaçlanıyor. T.C. kimlik numarasıyla girilebilen sistemde sorulan sorulara cevap verilmesiyle çıkan sonuca göre vatandaşlara “Corona virüsle karşılaşmış olma ihtimaliniz düşüktür” ya da “Sağlık durumunuzun yakından değerlendirilmesi için lütfen maskenizi takarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz” uyarısında bulunuluyor.

Bilgisayarınızdan ya da cep telefonunuzdan kolaylıkla girebileceğiniz koronaonlem.saglik.gov.tr adresinde Koronavirüs hakkında bilgilere de ulaşmanız mümkün.

Genel - 11:20 A A
BENZER HABERLER