-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

KORONAVİRÜS PSİKOSOSYAL / PSİKİYATRİ DESTEK HATLARI

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde koronavirüsle mücadele sürecinde halkımıza psikolojik destek amaçlı kurulan Psikososyal / Psikiyatri Destek Hatları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü’müzün konu hakkında yaptığı açıklama şöyle: “Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü olarak Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele sürecinde Psikososyal / Psikiyatri Destek Hatları ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyoruz. […]
Çankırı - 30 Nisan 2020 14:26 A A

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde koronavirüsle mücadele sürecinde halkımıza psikolojik destek amaçlı kurulan Psikososyal / Psikiyatri Destek Hatları çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü’müzün konu hakkında yaptığı açıklama şöyle:

“Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü olarak Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele sürecinde Psikososyal / Psikiyatri Destek Hatları ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye devam ediyoruz.
Sağlıklı Hayat Merkezimiz bünyesinde oluşturduğumuz Psikososyal Destek Danışmanlık Destek Hattımız kapsamında Çocuk Gelişimcimiz, Psikologlarımız ve Sosyal Çalışmacılarımız vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımıza yönelik destek hizmeti sunarken; Çankırı Devlet Hastanemiz bünyesinde yer alan Psikiyatri Polikliniklerinde ise Psikiyatri Uzmanlarımız ile Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Uzmanımız özellikle takipli hastalarına yönelik telefonda danışmanlık hizmeti vermektedir.
Destek hatlarımız mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çankırı - 14:26 A A
BENZER HABERLER