reklam
reklam
DOLAR32,2341% 0.13
EURO34,8630% -0.01
STERLIN41,0660% 0.26
FRANG35,2671% 0.18
ALTIN2.416,72% 0,28
BITCOIN67.663,99-2.338
reklam

KORONAVİRÜS KONUSUNDA SORUMLULUK HEPİMİZDE..

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi tarafından dünya genelinde yayılan ve her geçen gün can almaya devam eden Koronavirüs tehlikesi hakkında yapılan açıklamada şu konulara değinildi:

“Şuan için ülkemiz Koronavirüs (Covid-19) ile en iyi mücadele eden ülkeler arasındadır, tedbirlerle de halkın zarar görmemesi için gerekli önlemleri fazlası ile almış durumda.

İlimizde de herhangi bir paniğe kapılmadan Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere bu konuda yetkililerce açıklanan tedbir kurallarına uyulduğu müddetçe biliyoruz ki bu virüs bizden ve tedbirlerimizden güçlü değildir.

Sağlık Bakanlığı Korona Virüsü (Covid-19) Hastalığı rehberinde belirtildiği şekilde uygulanma sağlanması için Hastanemizde düzenli yapılan Enfeksiyon kontrolleri sıklığı Koronavirüs “COVİD-19” nedeniyle arttırılmıştır.

Çevresel yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyon sıklığı maksimum düzeyde uygulanmakta olup çalışanlarımıza eğitimler verilmektedir. Bu kapsamda; hastanemizin dezenfeksiyonu ile ilgili ek uygulamalar başlatılmıştır. Tüm yüzeyler (Acil Servis kapıları, kapı kolları, deskler, sedyeler, dolaplar, asansör yüzleri, duvarlar, lobide bulunan deskler, bankolar, camlar, PVC yüzeyler, sandalyeler ve oturma grupları, radyoloji odaları, laboratuvar kan alma ünitesi) ve ortak kullanım alanları özel olarak silinmektedir. Ayrıca poliklinikler başta olmak üzere yataklı servisler de tüm yüzeyler detaylı olarak hergün yine özel olarak silinmektedir.

Eğitim Birimimiz, Enfeksiyon Kontrol Komitemiz tarafından personellerimizin tam katılımıyla gerçekleşen eğitimlerde; hastalığın özellikleri, teşhis, tedavi ve sevk bakımından yapılacaklar ve sağlık personeli olarak alınması gereken önlemler hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır.

Birimlerdeki kişisel koruyucu malzemenin kontrol ve sürekliliği sağlanmaktadır.

Hastane binasına giriş noktaları azaltılmış ve girişe personeller konularak tarama yapılmaya başlanmıştır. İlk taramada Bakanlık rehberlerindeki kriterler sorgulanarak bu kapsamda değerlendirillmesi gereken kişiler Hastane girişinde ayrılmakta, genel hizmet alanları yerine refakatçi personel eşliğinde ayrı bir alanda bu kişilerin hizmetlerini almaları sağlanmaktadır.

Herkesin tedbir alıp, yayılmanın önlenmesi halinde hayat normale dönecektir. Şuan yapılması gerekenler panik yapmamak, yetkililerce duyurulan tedbirlere hassasiyetle uymak ve vatandaşımızın herhangi bir hastalık bulgusu olduğunda hemen sağlık kuruluşlarına başvurmalarıdır.

Olası risk grubu tanımına uyan (COVİD-19) hastalarımıza yaklaşımımız, Sağlık Bakanlığı’nca sürekli güncellenen rehber ve yazılar doğrultusundadır. Hastalarımıza kaliteli, güvenli hizmet sunmanın çabası içerisindeyiz.

Bununla birlikte her ne kadar tedaviler devam etmekte ve muayeneler de sürmekte olsa da ziyaretçi kabul edilmemesi, refakatçi olarak da tek kişiden fazla olmaması da alınan kararlardandır.” ifadelerine yer verildi.

Bu zamana kadar büyük başarı ile sürdürülen topyekün mücadelede her bir vatandaşımız üzerine düşeni yaptığında yine ve kısa sürede üstün bir başarıyla, en az zararla bu durumun da atlatılacağına inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.”

reklam

YORUM YAP