13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KORONAVİRÜS ÇANKIRI’DA BUGÜNE KADAR 336 CAN ALDI

Vali Abdullah Ayaz, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliğinin ardından gazetecilere Pazartesi günü yapılan Kabine toplantısı sonrasında açıklanan yeni kısıtlamalar hakkında bir açıklama yaptı. Vali Ayaz, Çankırı’da koronavirüs vakalarının kısa bir zamanda hızla arttığını, ancak tedbirlere uyularak  bunun aşılabileceğini söyledi. Vali Ayaz açıklamalarına şöyle devam etti: “Geçen haftadan da işaretlerini gördüğümüz gibi maalesef ilimiz artık çok […]
Çankırı - 31 Mart 2021 11:43 A A

Vali Abdullah Ayaz, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliğinin ardından gazetecilere Pazartesi günü yapılan Kabine toplantısı sonrasında açıklanan yeni kısıtlamalar hakkında bir açıklama yaptı. Vali Ayaz, Çankırı’da koronavirüs vakalarının kısa bir zamanda hızla arttığını, ancak tedbirlere uyularak  bunun aşılabileceğini söyledi.

Vali Ayaz açıklamalarına şöyle devam etti:

“Geçen haftadan da işaretlerini gördüğümüz gibi maalesef ilimiz artık çok yüksek riskli iller arasında. Dünkü Kabine toplantısının ardından sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi yeni kısıtlamalar geldi. Bu hafta Cumartesi-Pazar’dan başlamak üzere hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başlayacak. Saat 15:00’da yapacağımız Sağlık Kurulu toplantısında diğer kararları da alacağız. Muhtemelen eğitim-öğretim kurumlarımızda, ara sınıflarımızda bazı gruplar eğitime devam edecekler ama diğerleri uzaktan eğitime geçecekler.

Çankırı’da şu anda salgın hiç olmadığı kadar hızlı yayılıyor, biz böyle bir durumla bugüne kadar hiç karşılaşmadık. Onun için durum sakinleşene vakalar düşene kadar lütfen daha az hareket ve daha az temas istiyoruz. Aile içi temas çok fazla, hastalığın asıl yayılma sebebi olan misafirlikler, ziyaretler ve bunun sonucu ortaya çıkan vakalar hastanelerimizin yükünü arttırıyor. Birkaç ay hastanelerimizdeki hasta sayısı azalmıştı ama şu an hem serviste hem yoğun bakımda yatan  hem de entübe olan hasta sayımızda, bunun paralelinde vefatlarda artış yaşanıyor.

Bunun önüne geçebilmek için bir süre daha halkımızdan tedbir istiyoruz, gerekirse her türlü temastan kaçınılmasını istiyoruz, Maske – Mesafe – Hijyen kurallarına azami riayet edilmesini istiyoruz. Bu vaka artışını bir yerde kırmamız, geriye döndürmemiz gerekmektedir. Şu ana kadar maalesef 336 vatandaşımızı koronavirüs nedeniyle kaybettik.”

 

Çankırı - 11:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.