Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KORGUN – KURŞUNLU YOLU TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık ve beraberindeki heyet, çalışmaları devam eden Korgun-Kurşunlu yolunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Çankırı’nın bütün ilçelerini birbirine bağlayan Korgun-Kurşunlu yol projesinin 2022 yılı itibariyle halkın hizmetine sunulması bekleniyor. Proje kapsamında, 9 […]
Çankırı - 16 Ağustos 2021 18:05 A A

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık ve beraberindeki heyet, çalışmaları devam eden Korgun-Kurşunlu yolunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Çankırı’nın bütün ilçelerini birbirine bağlayan Korgun-Kurşunlu yol projesinin 2022 yılı itibariyle halkın hizmetine sunulması bekleniyor. Proje kapsamında, 9 kilometrelik bitümlü sıcak kaplamalı tek yol ile birlikte uzunluğu 60 metre olan 2 adet köprü ise tamamlandı.

YAKITTAN 1,4 MİLYON LİRA TASARRUF

Çalışmalarının aralıksız devam ettiği Korgun-Kurşunlu yolu ile birlikte, merkez ilçe dahil toplam 12 ilçenin 9 tanesi doğrudan, İstanbul-Ankara istikameti ise Çankırı üzerinden birbirine 40 kilometre yakınlaşacak. Yolun hizmete girmesiyle bir yılda yakıttan yaklaşık 1,4 milyon lira ve zamandan 3,3 milyon lira olmak üzere toplamda 4,7 milyon lira tasarruf sağlanacak.

Ayrıca, proje tamamlandığında mevcut yolun 2 kilometre daha kısalacağı, daha güvenli ve konforlu bir ulaşım temin edilirken 561 ton karbondioksit salınımının da önüne geçileceği bekleniyor.

VATANDAŞLARIMIZIN İŞ HAYATINDAKİ VE SEYAHAT ZAMANLARINDAKİ YÜKÜ HAFİFLEYECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Çankırı AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, yapımı devam eden yol çalışmasının Çankırı’ya bugüne kadar yapılmış en önemli yatırımlardan biri olduğunu söyledi. Başkan Çelik, “Çankırı hem modern ve yenilikçi hem de gerçekten ihtiyaç duyduğu bir yola kavuşacak. Vatandaşlarımız özellikle yakıttan ve zamandan tasarruf ederken, aynı zamanda tertemiz bir yolda gitmenin konforunu yaşayacak. Özellikle ilçelerimizi birbirine bağlıyor olmamız ve İstanbul-Ankara istikametindeki kısalma, vatandaşlarımızın iş hayatındaki ve seyahat zamanlarındaki yükünü hafifletecek. Bu vesile ile çalışmalarımızın tüm hızıyla devam ettiğini belirtmek istiyor ve yeni yolumuzun kazasız belasız kullanılmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Çankırı - 18:05 A A
BENZER HABERLER