Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KORGUN-KURŞUNLU YOLU 2022’DE HİZMETE GİRİYOR

      İlimizdeki ziyaret ve incelemelerine Kurşunlu-Korgun karayolu şantiyesinde devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, burada yaptığı açıklamada, Çankırı’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Korgun-Kurşunlu yolumuzun hizmete girmesiyle 4,7 milyon lira tasarruf sağlanacak” dedi. Çankırı’da da bu vizyonla hareket ettiklerini aktaran Karaismailoğlu, şunları kaydetti: “Bugüne dek Çankırı’nın ekonomik ve sosyal yaşamını canlandıracak ulaşım […]
Çankırı - 25 Mayıs 2021 22:26 A A
      İlimizdeki ziyaret ve incelemelerine Kurşunlu-Korgun karayolu şantiyesinde devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, burada yaptığı açıklamada, Çankırı’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyerek, “Korgun-Kurşunlu yolumuzun hizmete girmesiyle 4,7 milyon lira tasarruf sağlanacak” dedi.
Çankırı’da da bu vizyonla hareket ettiklerini aktaran Karaismailoğlu, şunları kaydetti: “Bugüne dek Çankırı’nın ekonomik ve sosyal yaşamını canlandıracak ulaşım ve haberleşme atılımlarımız için 4 milyar 600 milyon liraya yakın yatırım yaptık. Çankırı’nın bölünmüş yol uzunluğunu 12 kattan fazla artırarak, 18 kilometreden 236 kilometreye çıkardık. Şu anda incelemelerde bulunduğumuz 29 kilometrelik Kurşunlu-Korgun yol projesi kapsamında ayrıca, 109 metrelik 4 adet tek köprü yer almaktadır. Proje bedeli 220 milyon 251 bin liranın üzerinde olan yol yapımında, 9 kilometrelik bitümlü sıcak kaplamalı tek yol ile birlikte uzunluğu 60 metre olan 2 adet köprüyü tamamladık. Kurşunlu-Korgun yolunu 2022 yılında tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Bu yol sayesinde merkez ilçe dahil toplam 12 ilçenin 9 tanesine doğrudan ve İstanbul-Ankara istikametini Çankırı üzerinden birbirine 40 kilometre daha yakınlaştıracağız. Korgun-Kurşunlu yolumuzun hizmete girmesiyle bir yılda yakıttan yaklaşık 1,4 milyon lira ve zamandan 3,3 milyon lira olmak üzere toplamda 4,7 milyon lira tasarruf sağlanacak. Bunun yanında ayrıca, 561 ton karbondioksit salınımının önüne geçeceğiz. Proje tamamlandığında, mevcut yol 2 kilometre daha kısalacak, daha güvenli ve konforlu bir ulaşım temin edilecektir.”
Ulaştırma ve haberleşme yatırımlarının öneminin farkında olduklarını dile getiren Bakan Karaismailoğlu, ulaştırma ve haberleşme yatırımlarının ekonominin en büyük itici gücü olduğunu bilerek, memleketteki her haneye aynı olanakları götürene kadar çalışacaklarını vurguladı.
Çankırı - 22:26 A A
BENZER HABERLER