Açık
  • EURO
  • DOLAR

KÖPRÜNÜN ALTINDA MAHSUR KALAN KEDİYİ 77 YAŞINDAKİ ALİ ÖZCAN KURTARDI

77 yaşındaki Ali Özcan, bir Şehit kardeşi. Bir sabah evinden çıkıp ekmek almak için yakındaki fırına giderken bir kedinin yardım çığlıklarıyla irkiliyor. Eğilip bakıyor ki bir yavru kedi, üzerinden geçtiği köprünün altında Tatlıçay’ın kenarında mahsur kalmış, çıkamıyor ve gelip geçen herkesten miyavlayarak yardım istiyor. Yüreği dayanmıyor Ali amcanın, başkaları gibi duyarsız kalamıyor ve İtfaiye’yi arayıp […]
Çankırı - 30 Ekim 2023 17:25 A A

77 yaşındaki Ali Özcan, bir Şehit kardeşi. Bir sabah evinden çıkıp ekmek almak için yakındaki fırına giderken bir kedinin yardım çığlıklarıyla irkiliyor. Eğilip bakıyor ki bir yavru kedi, üzerinden geçtiği köprünün altında Tatlıçay’ın kenarında mahsur kalmış, çıkamıyor ve gelip geçen herkesten miyavlayarak yardım istiyor.

Yüreği dayanmıyor Ali amcanın, başkaları gibi duyarsız kalamıyor ve İtfaiye’yi arayıp durumu anlatıyor ve, “Ben yaşlıyım, köprünün altına inemedim. Siz gelin de kurtarıverin şu yavrucağı.” diyor. Derken İtfaiye geliyor bir süre sonra, Ali amca da kediyi gösteriyor gelen İtfaiyecilere. “Şu yavrucak.” diyor, “Çırpınıyor ama çıkamıyor. Siz bi merdiven uzatıp çıkarıverin bi zahmet.” diyor.

77 yaşındaki Şehit kardeşi Ali Özcan, bunları söylüyor ama gelen itfaiyeciler, kedinin hareket halinde olduğu için kendilerinin kurtaramayacağını söyleyerek oradan uzaklaşıyorlar. Giderken de Ali amcaya nasıl kurtaracağı konusunda akıl vermeyi de ihmal etmiyorlar. Bu olay Ali amcanın çok zoruna gidiyor ama kimi kime şikayet etsin ki. Bakınıyor etrafına az ileride çaya bir giriş yolu olduğunu fark ediyor ve sıvıyor paçaları, çıkarıyor ayakkabılarıyla çoraplarını o buz gibi suyun içine girip yürümeye başlıyor o zavallı kediyi kurtarabilmek uğruna.

Yürüdüğü zemin, yosun tutmuş beton olunca yürümek daha da zorlaşıyor Ali amca için. 77 yaşındaki bir insanın betonun üstünde düştüğünü düşünmek bile ürkütücü. Ama yılmıyor Ali amca zor da olsa düşmeden yürüyor kediye doğru ve yanına gidip kurtarıyor yavrucuğu. “O kediyi elime alınca dünyalar sanki benim oldu.” diyor Ali amca “Ne olurdu sanki o gelen İtfaiyeciler bi merdiven uzatıp ta kurtarıverselerdi bu yavrucağı…”

Kediyi kurtarıyor kurtarmasına da bunun bir de dönüş yolu var aynı yosunlu beton zemin üzerinde. Bir şekilde bunu da aşıyor 77 yaşındaki Şehit kardeşi Ali amca. Kediyle birlikte çaydan çıkıyor ve kediyi yere bırakıyor ama kedi bir türlü peşinden ayrılmıyor Ali amcanın. O nereye giderse kedi de peşinden gidiyor. Bir süre sonra kediye biraz yiyecek verip evine çıkıyor Ali amca ancak bu yaşadıkları aklından çıkmıyor. Ali amca sosyal medyadan paylaşıyor o günkü yaşadıklarını.

“Ben” diyor “77 yaşındayım. Bugün Tatlıçay kenarında bir kedinin 2 gündür mahsur kaldığını gördüm. Doğal olarak İtfaiye’den yardım istedim. Geldiler, yardım etmek yerine akıl vererek beni umursamadan çekip gittiler. Bu yaşımda, bu soğukta çaya girdim ve kediyi kurtardım. Şimdi soruyorum, bu tür durumlarda kimden yardım isteyeceğiz?”

Bununla da yetinmiyor Ali amca, “Ben” diyor “Bunu nasıl duyururum yetkililere…” Bir şekilde Olay 18 İnternet Haber Sitesi’ne ulaşıyor Ali amca, “Gelin.” diyor, “Size bu olayı yerinde anlatayım.” Biraz gecikmeli de olsa gittik Ali amcanın yanına, ağlamaklı gözlerle anlattı yaşadıklarını. “Ben bunları anlatıyorum ama bunları yazacaksınız tamam mı?” dedi. “Tamam.” dedik “Ali amca tamam sana söz, anlattığın herşeyi olduğu gibi yazacağız.”

77 yaşındaki Şehit kardeşi Ali amcanın dediği gibi, “Ne olurdu sanki o gelen İtfaiyeciler bi merdiven uzatıp ta kurtarıverselerdi bu yavrucağı…”

Çankırı - 17:25 A A
BENZER HABERLER