Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KKYDP PROJE SAHİPLERİ İLE HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANMAYA BAŞLANDI

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Tebliği 2021-2022 Başvuru Dönemi hibe sözleşmeleri imzalanmaya başlandı. KKYDP Hibe Başvuruları hibe desteği kapsamında uygun görülen yatırımcılarımız ile Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasındaki  11 Mayıs (Bugün) tarihi itibari ile imzalanmaya başlayan Hibe Sözleşmeleri 25 Mayıs […]
Genel - 11 Mayıs 2022 21:58 A A

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Tebliği 2021-2022 Başvuru Dönemi hibe sözleşmeleri imzalanmaya başlandı.

KKYDP Hibe Başvuruları hibe desteği kapsamında uygun görülen yatırımcılarımız ile Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasındaki  11 Mayıs (Bugün) tarihi itibari ile imzalanmaya başlayan Hibe Sözleşmeleri 25 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Kırsal Kalkınma Destekleri Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında ilimizde toplam 312 adet proje başvurusu yapıldı.  İl Proje Değerlendirme Komisyonunca yapılan değerlendirme sonucunda 202 adet proje Bakanlığımız tarafından uygun görülerek Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Hibe Sözleşmesi imzalamaya davet edildi.

İmza töreninde Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, projelerin hayırlı olması dilekleriyle başladığı konuşmasında, “10.432.928,86 TL tutarındaki proje destekleme kapsamına alınmıştır. Proje ile çiftçilerimize 5.216.464,43 TL hibe ödemesi yapılacaktır. Uygulanacak bu projelerin Çankırı tarımı ve ekonomisi için çok önemlidir. Bu kapsamda destekler ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlanması için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesi amaçlanmıştır. Proje, çiftçiler için büyük faydalar sağlayacaktır.” dedi.

Genel - 21:58 A A
BENZER HABERLER