14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KKYDP PROJE SAHİPLERİ İLE HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANMAYA BAŞLANDI

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2022-2023 Başvuru Dönemi hibe sözleşmeleri imzalanmaya başlandı. KKYDP Hibe Başvuruları hibe desteği kapsamında uygun görülen yatırımcılar ile Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında Hibe Sözleşmeleri 24.04.2023 tarihi itibari ile imzalanmaya başlandı. Sözleşme imzalama süreci 05 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek. […]
Genel - 25 Nisan 2023 20:00 A A

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ‘KKYDP’ kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi 2022-2023 Başvuru Dönemi hibe sözleşmeleri imzalanmaya başlandı. KKYDP Hibe Başvuruları hibe desteği kapsamında uygun görülen yatırımcılar ile Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında Hibe Sözleşmeleri 24.04.2023 tarihi itibari ile imzalanmaya başlandı. Sözleşme imzalama süreci 05 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek.

Kırsal Kalkınma Destekleri Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında ilimizde toplam 870 adet proje başvurusu yapıldı. İl Proje Değerlendirme Komisyonu’nca yapılan değerlendirme sonucunda 731 adet proje Tarım ve Orman Bakanlığı’na sunuldu ve 118 adet proje Bakanlık Merkez Değerlendirme Komisyonu’nca asil olarak değerlendirilerek İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Hibe Sözleşmesi imzalamaya davet edildi.

İmza töreninde Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, projelerin hayırlı olmasını diledi ve 17 milyon 662 bin 850 TL tutarındaki projenin destekleme kapsamına alındığını, proje ile çiftçilerimize 8 milyon 831 bin 425 TL hibe ödemesi yapılacağını belirtti. Düzgün, ayrıca uygulanacak bu projelerin Çankırı tarımı ve ekonomisi için önemini belirterek bu kapsamda destekler ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlanması için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesinin amaçlanarak, çiftçiler için büyük faydalar sağlayacağını söyledi.

Genel - 20:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.