Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KIZILIRMAK-KARAMÜRSEL KÖYÜNDE ÇIKAN YANGINDA 1 EV KÜL OLDU

Kızılırmak ilçemizin Karamürsel köyünde dün sabah saatlerinde Mustafa Alabay ve oğlu Halil Alabay’a ait evde yangın çıktı. Yangında evin bir kısmıyla tandır, traktör garajı ile garajda bulunan traktör ve çeltik ekiminde kullanılan tarım ilaçları yandı. Jandarma ve itfaiye ekiplerinin olay yerinde yaptıkları incelemeler sonucunda yangının traktördeki elektrik arızasından çıktığı bulgusuna varıldı. Yangın sonrasında büyük zarar […]
Çankırı - 13 Haziran 2021 18:02 A A

Kızılırmak ilçemizin Karamürsel köyünde dün sabah saatlerinde Mustafa Alabay ve oğlu Halil Alabay’a ait evde yangın çıktı. Yangında evin bir kısmıyla tandır, traktör garajı ile garajda bulunan traktör ve çeltik ekiminde kullanılan tarım ilaçları yandı. Jandarma ve itfaiye ekiplerinin olay yerinde yaptıkları incelemeler sonucunda yangının traktördeki elektrik arızasından çıktığı bulgusuna varıldı.

Yangın sonrasında büyük zarar gören ve kullanılamaz hale gelen traktörün yenisini alacak durumlarının olmadığını söyleyen baba Mustafa Alabay ve oğlu Halil Alabay; “Tek geçim kaynağımız çeltik ekimi, elimizden başka bi iş gelmez, tarlamızı ekip çeltiğimizi satarız onunla 1 yıl geçiniriz. Bu yıl yeni bir traktör alalım dedik, kredi çekip bu traktörü aldık. Sıfırına gücümüz yetmedi ikinci elini aldık. O da başımıza bu işleri açtı gerçekten çok mağdur durumdayız, devletimizden ve sayın yetkililerimizden yardım istiyoruz. Yangından doğan zararımız yaklaşık 200-250 bin lira civarında, bu parayı ödememiz mümkün değil. Hadi evi tamir edip otururuz ama traktörün yenisini alacak durumumuz yok. Ektiğimiz çeltiğin ilaçlama zamanı geldi ama ilaçlarımız da traktörümüz de yandı, traktörü geçtim ilaç alacak kadar bile paramız yok. Tek çaremiz köylülerimizden, Belediyemizden, Kaymakamlığımızdan, Valiliğimizden, Devletimizden gelecek yardımlar. Yoksa bu sene ektiğimiz çeltiğimiz de bizi doyurmaz eğer ilaçlayamazsak.” diyerek yetkililerden yardım istediler.

Çankırı - 18:02 A A
BENZER HABERLER