Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KIZILAY’I BÖLGEMİZDE EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

Türk Kızılayı ILGAZ şubesi görevlendirilmesi yapıldı. Kızılay ILGAZ İlçe Temsilciliği görevlendirilmesi Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından 25.01.2021 tarihinde görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görevlendirme ile ILGAZ İlçe şube başkanlığına H. Koray KARAKAYA, Temsilciliklere Hidayet KARA ve Ömer Faruk ÖZDEMİR yetkilendirildi.       ‘’Kızılay’ı Bölgemizde En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz’’ Türk Kızılayı ILGAZ şubesinden yapılan açıklamada; […]
Çankırı - 23 Şubat 2021 21:00 A A

Türk Kızılayı ILGAZ şubesi görevlendirilmesi yapıldı. Kızılay ILGAZ İlçe Temsilciliği görevlendirilmesi Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından 25.01.2021 tarihinde görüşülerek karara bağlandı. Yapılan görevlendirme ile ILGAZ İlçe şube başkanlığına H. Koray KARAKAYA, Temsilciliklere Hidayet KARA ve Ömer Faruk
ÖZDEMİR yetkilendirildi.

      ‘’Kızılay’ı Bölgemizde En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz’’

Türk Kızılayı ILGAZ şubesinden yapılan açıklamada;

“Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu, ülke geneline yayılmış şube ve temsilcilikleriyle iyilik dağıtmaya, ihtiyaç sahibinin yanında olmaya devam eden Türk Kızılay’ının ILGAZ İlçe Temsilciliği görevini üstlenmekten onur duymaktayız.
Türk Kızılayı ILGAZ şube temsilciliği bizlere verilen görev ile Kızılay’ı bölgemizde en iyi şekilde temsil edeceğimize inancımız tamdır. Kızılay’ın tamamen gönüllü bir hareket olduğunu ve ihtiyaç sahiplerinin tüm yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak gibi bir görevi üstlendiğinin bilinmesini isteriz. Bu nedenle bölgemiz halkını Kızılay’a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Hayırseverlerimiz yapacakları yardımları Temsilciliğimiz aracılığıyla gönül rahatlığı ile yapabilirler.
Yeni görevlendirmenin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyor, bu güne kadar Kızılay’a gönül vererek faaliyette bulunmuş yöneticilere ve tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

“Hayra vesile olan, Hayrı yapan gibidir. Çok şükür ki bu hayırlara, Rabbim bizi vesile kılıyor.”

Türk Kızılayı ILGAZ Şubesi yaptıkları hizmetleri şu şekilde açıkladı:

  • Soğuk kış gününde ILGAZ merkezde ihtiyaç sahibi olan ailelerin çocuklarına Mont dağıtımı yapıldı.
  • Sokağa çıkma kısıtlamalarında konserve kavurma etleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza teslim edildi. 
  • Regaib Kandili’nde tüm hemşerilerimizin kandili kutlanarak kandil simidi dağıtıldı.
  • Soğuk kış gününde gece mesaisinde çalışan Jandarma, Emniyet, Hastane, 112 Acil, Bölge Trafik, Orman İşletmesi, Kantarlar, Karayolları ve İtfaiye Amirliği’nde görevli arkadaşlarımıza ikram malzemesi dağıtımı yapıldı.
  • Ilgaz Sarmaşık Köyünde çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen bir vatandaşımıza, Ilgaz Belediyesi ile işbirliği neticesinde yatak, battaniye, mutfak seti ve gıda yardımı temin edildi.
  • Ayrıca Ilgaz Kaymakamlığı ile koordineli şekilde 50 torba yakacak kömür de köye götürülerek mağdur aileye teslim edildi. Kızılay İlçe Şube Başkanlığı olarak AFAD ve Kızılay’ın hasar tespiti sonrası yapacağı yardımlar da mağdur aileye ulaştırılacaktır.

Ilgaz Kan Bağışına Devam Ediyor

Kızılay’a düzenli olarak kan bağışında bulunan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ve Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, ilçe meydanına kurulan gezici kan bağışı aracını ziyaret ederek kan verdi. Türk Kızılay’ının kan bağışı kampanyasına katılan Başkan Öztürk, bağışta bulunmaları için vatandaşlara davette bulundu.
Kan bağışının hayat kurtardığını belirten Başkan Öztürk ”Covid 19 nedeniyle kan veren vatandaşlarımızın sayısının azalması ülkemizdeki kan stoklarının düşmesine neden oldu. Kan stoklarını yeterli seviyede tutmamız gerekiyor. Biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Türk Kızılay’ının her zaman yanındayız. Bu her şeyden önce bizim vatandaşlık görevimiz. Halkımızdan düzenli olarak kan bağışında bulunmalarını istiyorum. Unutmasınlar kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Kan bağışı, can bağışıdır.” diye konuştu.

TÜRK KIZILAYI ILGAZ ŞUBESİ İRTİBAT:
H. Koray KARAKAYA        0 532 620 52 11
Hidayet KARA                    0 541 672 07 05
Ömer Faruk ÖZDEMİR    0 506 437 13 78

Çankırı - 21:00 A A
BENZER HABERLER