14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

KIZAK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA MADALYA YAĞMURU

Çankırı Kızak Takımı, 10-15 Mart 2020 tarihleri arasında Kars’ın Sarıkamış İlçesi Cıbıl Tepe Uluslararası Kayak Pisti’nde düzenlenen Kızak Türkiye Şampiyonasında farklı kategorilerde 10 madalya kazandılar. Müsabakalar bittikten sonra Çankırı’ya dönen Kızak Takımı sporcuları ve Antrenörleri Emre Erdem Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak’ı ziyaret ettiler. Başarılı sporcuları ayrı ayrı tebrik eden İl Müdürü Sadık […]
Çankırı - 20 Mart 2020 14:27 A A

Çankırı Kızak Takımı, 10-15 Mart 2020 tarihleri arasında Kars’ın Sarıkamış İlçesi Cıbıl Tepe Uluslararası Kayak Pisti’nde düzenlenen Kızak Türkiye Şampiyonasında farklı kategorilerde 10 madalya kazandılar.

Müsabakalar bittikten sonra Çankırı’ya dönen Kızak Takımı sporcuları ve Antrenörleri Emre Erdem Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak’ı ziyaret ettiler.

Başarılı sporcuları ayrı ayrı tebrik eden İl Müdürü Sadık Ak “ Kızak sporu kış aylarında çocukluk eğlencelerimizin en başında yer alıyordu. İç içe olduğumuz bir spordur. Fakat sizler bu işin profesyonel ve temsil tarafındasınız. Olimpik bir branş olduğu için farklı da bir sorumluluğunuz var. Ülke ve bayrağımızı temsil ediyorsunuz. Bu yaşlarda elde ettiğiniz bu dereceler, İnşallah ileride yapacağınız uluslararası derecelerin habercisi olsun. Hepinizi yürekten kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum “dedi.

Antrenör Emre Erdem Kızak Federasyonu Yıldız Milli Takım Antrenörü olarak Çankırı’yı temsil ederken, dereceye giren tüm sporcularımız da önümüzdeki kış aylarında Sarıkamış’taki Milli Takım kampında yer alacaklardır.

DERECEYE GİREN SPORCULARIMIZ:

Minik Kızlar Kızak:

Zehra Rabia Oksal Türkiye 1.si

Eylül Naz TekinTürkiye 2.si

Merve Adımutlu Türkiye 3.sü

Minik Erkekler Kızak:

Ömer Faruk KaraTürkiye 3.sü

Yıldız Erkeler Kızak

Erdem ArslanTürkiye 3.sü

Genç Erkekler Kızak

Recep Furkan BalcıTürkiye 1.si

Çiftler Kızak Takım Yarışı

Eylül Naz Tekin-Ömer Faruk Kara Türkiye 2.si

Zehra Rabia Oksal- Erdem Arslan Türkiye3.sü oldular

Çankırı - 14:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.