17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KIRSAL KALKINMA 14. ETAP PROJELERİ HAYAT BULUYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP), Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, yeni tesis, teknoloji yenilenmesi, alternatif enerji kaynaklarının üretilmesi ve kullanılması ile alet ve ekipman alımını ihtiva etmektedir. Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında 2020-2021 başvuru döneminde yapılan başvurulardan, altyapı ve ekonomik yatırımlar konusunda […]
Genel - 18 Haziran 2021 17:46 A A

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP), Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar kapsamında tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, yeni tesis, teknoloji yenilenmesi, alternatif enerji kaynaklarının üretilmesi ve kullanılması ile alet ve ekipman alımını ihtiva etmektedir.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında 2020-2021 başvuru döneminde yapılan başvurulardan, altyapı ve ekonomik yatırımlar konusunda 4.283.000 TL değerindeki 19 proje kabul edilmiştir. Proje tutarının %50’si çiftçilerimize hibe olarak ödenecektir.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programına Çankırı ili olarak sunulan projelerin tamamının desteklenmiş olması, Çankırı’daki tarım ve hayvancılığın daha rahat ve daha yüksek bir getiriyle yapılabilecek hale gelmesi için büyük önem arz etmektedir.

Genel - 17:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.