21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN ENGELLİLERE HİBE DESTEĞİ İŞKUR’DAN

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ nce yapılan duyuruya göre Engellilere yönelik hibe desteği için 2021/2 dönemi başvuruları başladı. Destek verilen alanlarda hazırlanan projeler için son başvuru tarihine kadar e-devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. (Elden veya posta ile yapılan proje başvuruları kabul edilmeyecektir.) Engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurmasına ve istihdamına yönelik olarak yapılan proje başvurularında: […]
Çankırı - 17 Mart 2021 18:19 A A

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ nce yapılan duyuruya göre Engellilere yönelik hibe desteği için 2021/2 dönemi başvuruları başladı. Destek verilen alanlarda hazırlanan projeler için son başvuru tarihine kadar e-devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. (Elden veya posta ile yapılan proje başvuruları kabul edilmeyecektir.)

Engelli vatandaşlarımızın kendi işini kurmasına ve istihdamına yönelik olarak yapılan proje başvurularında: on sekiz yaşını doldurmuş, emekli olmayan, girişimcilik belgesine sahip, kendi üzerinde aktif bir işyeri olmayan vatandaşlarımızın engelli projeleri değerlendiriliyor. Kabul edilen her bir proje için 65.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacaktır.

Proje Başvuru Rehberi ‘www.iskur.gov.tr’ adresinde yayınlandı

Proje hazırlamak isteyenler için Kurumun www.iskur.gov.tr adresinde duyurular bölümünde proje başvuru rehberi ve kılavuzu yayınlandı. Ayrıntılı bilgiler ile beraber başvuru formları ve yasal dayanak da duyuru içerisinde yer alıyor.

2020 Yılında 14 Proje Destek Onayı aldı

2020 yılında yapılan proje başvuruları arasından 14 engellinin Kendi İşini Kurma Projesinin komisyon tarafından desteklenmesine karar verildi. İstihdama doğrudan katkı sağlayan bu projeler için yeni süreçte talebin artarak devam etmesi öngörülüyor.

Çankırı - 18:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.