14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KATAR’DAN GELEN 162 KİŞİ ÇANKIRI’DA KYK YURDUNA YERLEŞTİRİLDİ

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkeye dönemeyen Katar’daki 162 vatandaşımız, Ankara Esenboğa havalimanına indikten sonra Valiliğimiz koordinasyonunda AFAD İl Müdürlüğü tarafından ilimize getirilerek KYK Sabiha Anne Öğrenci Yurduna yerleştirildi. 26.042020 tarihinde Katar’dan Esenboğa Havalimanına inen vatandaşlarımız için AFAD tarafından 13 otobüs ve 17 personel görevlendirildi. Vatandaşlarımız otobüslere sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde alınarak hazırlanan yurda […]
Çankırı - 28 Nisan 2020 15:24 A A

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ülkeye dönemeyen Katar’daki 162 vatandaşımız, Ankara Esenboğa havalimanına indikten sonra Valiliğimiz koordinasyonunda AFAD İl Müdürlüğü tarafından ilimize getirilerek KYK Sabiha Anne Öğrenci Yurduna yerleştirildi.
26.042020 tarihinde Katar’dan Esenboğa Havalimanına inen vatandaşlarımız için AFAD tarafından 13 otobüs ve 17 personel görevlendirildi. Vatandaşlarımız otobüslere sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde alınarak hazırlanan yurda yerleştirildi. Toplam 254 odası bulunan yurtta misfirlerin her biri ayrı bir odaya yerleştirildi. Vatandaşlarımız için ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden 20 personel, İl Sağlık Müdürlüğünden 4 Hekim, 4 Sağlık Görevlisi, AFAD’tan 3 Personel ve Emniyet Müdürlüğünden 4 Polis Memuru olmak üzere toplam 35 kişi görevlendirilmiştir.
Karantinaya alınan vatandaşlarımıza Kızılay tarafından sahur ve iftar yemekleri verilecek ve oruç tutmayanlara da sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 öğün yemek verilecektir. Vatandaşlarımızın yerleştirildiği odalarda AFAD tarafından el ve banyo havlusu, maske, eldiven, dezenfektan, çay, kahve ve diğer bütün ihtiyaçlar için malzemeler yerleştirildi.

Çankırı - 15:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.