reklam
reklam
DOLAR31,2299% 0.08
EURO33,9278% 0.15
STERLIN39,5950% 0.1
FRANG35,4724% -0.14
ALTIN2.038,28% -0,11
BITCOIN1.955.0315.231
reklam

KARAYOLLARINDA “ORTALAMA HIZ KORİDORLARI” DÖNEMİ BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Ankara ili Çevreyolları ile Ankara-Kırıkkale gidiş/geliş güzergahında Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi oluşturuldu. Denetimler 1 Nisan Perşembe günü başladı. Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi, belirlenen arterlerdeki başlangıç ve bitiş noktalarından geçen araçların gerçek zamanlı tarih saat bilgisini alarak ortalama hızlarının tespitini gerçekleştiren bir sistemdir.

Emniyet Genel Müdürlüğü, aşırı hızdan kaynaklanan trafik kazalarını önlemek ve güvenli trafik akışını sağlamak amacıyla yeni bir proje başlattı. “Ortalama Hız Koridorları” adı verilen proje ilk olarak Ankara’daki çevre yollarında ve Ankara-Kırıkkale yolunda, 1 Nisan Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlandı.

Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemi Nasıl Çalışır ?

Otoyol üzerinde belirli noktalara sabit mesafeli Plaka Tanıma Sistemi kameraları yerleştirilir. Birinci noktadan giriş yapan aracın hız ve zaman bilgisi çekilen araç fotoğrafı ile birlikte hafızaya alınır, araç ikinci noktadan geçiş yaptığı anda aynı bilgiler yeniden alınır ve gidilen mesafe, iki nokta arasında alınan zamana bölünerek ortalama hız tespit edilir. Sistem sadece iki nokta arasında sınırlı kalmayarak değişik mesafelere ilave edilen yol üzerindeki Plaka Tanıma Sistemi kameraları ile genişletilebilmektedir.

reklam

YORUM YAP