13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KARATEKİN HASTANESİ’NDEN 15. YILA ÖZEL BASIN TOPLANTISI

İlimizin tek özel hastanesi ünvanını taşıyan Karatekin Hastanesi Yönetimi, hastanenin 15. kuruluş yıldönümünde bir Basın Toplantısı düzenledi. Bizler de bu toplantıda hem sizlerden gelen, hem de merak ettiğimiz konulardaki soruları Hastane Yönetimi’ne sorduk. Son zamanlarda sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan “şunları yaparsanız özel hastanelerde fazla para ödemek zorunda kalmazsınız” şeklindeki sorumuza Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet […]
Çankırı - 15 Aralık 2019 23:31 A A

İlimizin tek özel hastanesi ünvanını taşıyan Karatekin Hastanesi Yönetimi, hastanenin 15. kuruluş yıldönümünde bir Basın Toplantısı düzenledi. Bizler de bu toplantıda hem sizlerden gelen, hem de merak ettiğimiz konulardaki soruları Hastane Yönetimi’ne sorduk.

Son zamanlarda sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan “şunları yaparsanız özel hastanelerde fazla para ödemek zorunda kalmazsınız” şeklindeki sorumuza Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kayabaşı bizzat cevap verdi. Kayabaşı, “fiyatlandırma konusunda kendilerinin Ankara İstanbul gibi büyük şehirlerdeki özel hastanelerle bir tutulmaması gerektiğini, oralardaki özel hastanelerdeki muayene ve tetkik ücretlerinin Karatekin Hastanesi’nden en az 5 – 10 kat daha pahalı olduğunu, Bakanlığın kendilerine tanıdığı tetkik ücretleri belirleme yetkisinin en fazla yarısını kullandıklarını, dolayısıyla da sosyal medyada çıkan haberlerin bu yetkiyi aşan hastaneler için geçerli olduğunu” ifade etti.

Kayabaşı; “Kurulduğumuz günden beri hedefimiz para kazanmak değil insanlara kaybettikleri sağlıklarını kazandırmak ve sonrasında da kazandıkları sağlıklarını korumalarını sağlamak olmuştur. Hedefimiz para kazanmak olsaydı, bu fiyatlarla bu kadar kısa zamanda muayene ve tetkik imkânı sunamazdık. Şu anda çevre ilçe ve illerden hattâ Ankara’dan bile hastanemize muayene, tedavi ve tetkik yaptırmak için gelen hastalarımız var. Nedeni ise hastanemizde, istenilen tekiklerin hem diğer özel hastanelerin neredeyse onda biri fiyatına, hem de bir ya da en fazla iki günde yapılabiliyor olması. Bu süre büyük şehirlerdeki hastanelerde haftaları hatta ayları bulabiliyor” diye konuştu.

Şimdi en büyük hedeflerinin gittikçe artan hasta sayısına yeterli olmayan hastane binasını büyütmek olduğunu da açıklamalarına ekleyen Kayabaşı , bunun için Defterdarlık ve Maliye’nin olduğu binayı da talep ettiklerini ancak olumsuz cevap aldıklarını, yine de yılmayıp alternatif çözüm aramaya devam ettiklerini de söyledi.

Çankırı - 23:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.