reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

KARAMEMİŞ’TEN ÇİVİTCİOĞLU’NA KULAK KOPARMA TEPKİSİ
SEN KİMSİN? ÇANKIRI HALKINDAN HEMEN ÖZÜR DİLEMELİSİN.

Yayınlanma Tarihi : Google News
KARAMEMİŞ’TEN ÇİVİTCİOĞLU’NA KULAK KOPARMA TEPKİSİ <br> SEN KİMSİN? ÇANKIRI HALKINDAN HEMEN ÖZÜR DİLEMELİSİN.
reklam

İYİ Parti Çankırı Milletvekili Adayı Mehmet Ali Karamemiş, ülke gündemine, “Devlet memurlarını kulak kopartmakla tehdit” içerikli videosu düşen Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu’nun sözlerini sert dille eleştirdi. Karamemiş, katıldığı bir canlı yayında sorulara cevap verdi.

“Salim Çivitcioğlu kamu çalışanlarına kulağınızı kopartırım diyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Çankırı’da gergin bir ortam var mı? Dün Erzurum’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İmamoğlu’na taşlar yağdı. Çankırı da var mı? Nedir efendim son durum?” şeklindeki sorulara cevap veren Karamemiş, şu ifadeleri kullandı;

“Vallahi her iki olayı da şiddetle kınıyorum, biraz önce söyledim ya bir siyasi rakibiz. Düşman değiliz ki, bu nasıl bir duygu? Ben anlamadım yani. Lanet olsun böyle siyasete. Böyle siyaset mi olur.

Biz yurt dışına gittiğimiz zaman bakın Türkçe konuşan biri duyduğumuz zaman hemen kucaklıyoruz değil mi? Kim hangi siyasi parti olduğuna bakmıyoruz, işte Çankırı’da mesela birbirimize düşman değiliz. Farklı siyasi görüşte de olabiliriz ama Çankırılıyız. Diyelim ki İzmir’de karşılaştık, baktık Çankırılı hemen sarılıyoruz, hangi siyasi görüşte olduğuna bakıyor muyuz? Bakmıyoruz. Ama hemşehri olarak tutuyoruz. Niye Çankırı’da siyasi görüşlerimiz farklı olduğu için kavga edelim? Bunu anlamakta güçlük çekiyorum.

Ayıp bir şey, sen kimsin?

Sonra Sayın Çivitçioğlu öyle edepsizce kamu çalışanlarına böyle yok kulağını keserim bu nasıl bir tehdit dili ya? Şiddetle kınıyorum ve çıkıp özür dilemeli. Hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem Çankırı halkının bütün seçmenlerinden.

Ayıp bir şey, sen kimsin? Bir devlet memurunun kulağını kesiyorsun. Bir devlet memuru deyince biz çocukluğumuzda annemizden babamızdan öğrendik ya. Devlet memuru. Hani saygı gösterilen önü iliklenen şapka çıkartılan. Ya böyle şey olabilir mi ya? Nereden nereye gelmişiz… Evet değiştireceğiz bunları. İnşallah, değiştireceğiz. Olmaz böyle bir şey.

Evet. Erzurum’da da Sayın İmamoğlu’na yapılanı şiddetle kınıyorum. Çok ayıp Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e de, işte Rize’de yapıldı, başka yerlerde yapıldı. Yani bunların hepsini şiddetle kınıyorum. Yapılmaması lazım.

Bir gerginlik mi olacak?

Ben başka illerimizi bilmiyorum, ben Çankırı bazında ben öyle bir şey hissetmiyorum. Ben herkesi kucaklıyorum. Ve bunu hep söylüyorum, kucaklaşarak bütünleşeceğiz, bana ben AK Partiliyim diyorsa daha iyi diyorum bir sarılalım diyorum. Bak. Evet. Kucaklıyorum ya. O da sarılıyor yumuşuyor.

Ya insan gibi yaklaştığımız zaman çoğu şeyi aşabiliriz. Sarılmak da çok farklı bir duygu. Yani onu hissederek yapmak. Gerçekten. Bu işte de siyasilere büyük görevler düşüyor. Gittiğim ilçelerde bütün siyasi partilerimi ziyaret ediyorum, belediye başkanlarımızı ziyaret ediyorum. Ben seçilirsem inşallah Allah nasip ederse, hangi parti olursa olsun benim Çankırılıma, memleketime kim hizmet ediyorsa, kimin ne projesi varsa destek olurum. Ya engeller miyim ben vatandaşıma yapılacak hizmeti ya? Böyle bir şey olabilir mi? Sonra biz hemşehriyiz. Niye kavga ederiz?”

reklam

YORUM YAP