Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KARAMEMİŞ’TEN ÇANKIRI’YA 400 RAMAZAN PAKETİ

Çankırılı başarılı iş insanı Mehmet Ali Karamemiş hemşehrilerini unutmadı, memleketi Çankırı’ya ve ilçelerine 400  Ramazan paketi gönderdi. Her sene geleneksel olarak yaptığı desteği tazeleyen Mehmet Ali Karamemiş bu sene de hemşehrilerine destek olmayı sürdürdü. İYİ Parti Genel Merkez Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş’in Ramazan paketleri, İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı koordinasyonu ile ihtiyaç […]
Çankırı - 14 Nisan 2022 21:06 A A

Çankırılı başarılı iş insanı Mehmet Ali Karamemiş hemşehrilerini unutmadı, memleketi Çankırı’ya ve ilçelerine 400  Ramazan paketi gönderdi. Her sene geleneksel olarak yaptığı desteği tazeleyen Mehmet Ali Karamemiş bu sene de hemşehrilerine destek olmayı sürdürdü. İYİ Parti Genel Merkez Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş’in Ramazan paketleri, İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı koordinasyonu ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

MEHMET ALİ KARAMEMİŞ KİMDİR

Çankırı’nın Orta ilçesi Kalfat Köyü’nde doğan ve çocukluk ve gençlik dönemini köyde geçiren iş insanı Mehmet Ali Karamemiş, Çankırı Merkez Endüstri Meslek Lisesi Mobilya Bölümü’nde okuduktan sonra Ankara’ya yerleşti. Bir süre Siteler’de mobilya imalathanesinde çalışan Karamemiş, daha sonra bir süre taksi şoförlüğü yaptı. Ablasının daveti üzerine genç yaşta eşi ve 3 çocuğu ile birlikte Avustralya’ya göç eden iş insanı Mehmet Ali Karamemiş, Ford Otomotiv fabrikasında işçi olarak çalışmaya başladı.

Bir süre sonra mobilyacılık mesleğine geri dönen ve evinin garajını atölyeye çeviren iş insanı Mehmet Ali Karamemiş’in kendi imalathanesinde ürettiği ürünler Avustralya’da yaşayan tüm milletlerden vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü Kaliteli, hızlı ve güvenilir ürünleri müşterilere sunması sebebiyle her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ivme yakaladı. Gece gündüz demeden evinin garajındaki atölyede üretim yapan iş insanı Mehmet Ali Karamemiş, her geçen gün işini büyüttü.

Bugün yüzlerce personelin çalıştığı, binlerce metrekare açık ve kapalı alanı bulunan üretim tesislerine sahip olan iş insanı Mehmet Ali Karamemiş, Avustralya’nın 5 büyük mobilya markasından birisinin sahibi konumunda bulunuyor. Şirketlerin yönetimini profesyonel yöneticilere ve oğullarına teslim eden iş insanı Mehmet Ali Karamemiş, 2005 yılından bu yana Ankara’da ikamet ediyor.

Avustralya’da sadece iş dünyasında değil, sivil toplum camiasında da tanınan, Karamemis&Co Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Karamemiş, T.C. Başbakanlık YTB Danışma Kurulu Onur Üyeliği, Dünya Türk İş Konseyi ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Asya Pasifik Başkan Yardımcılığı, Avustralya Türk Sanayici İş Adamları Derneği Başkanlığı, Melbourne Ticaret Odası Başkanlığı gibi görevlerde de bulundu. Türkiye’den giden üst düzey devlet ve hükümet yetkilileri ve iş dünyası heyetlerine de bölgede mihmandarlık yaptı.

TBMM Onur Ödülü, Avustralya’da Yılın İş Adamı Ödülü, Avustralya İhracat Ödülü ve Türkiye’de Uluslararası Başarı Ödülü sahibi Mehmet Ali Karamemiş bir süredir aktif siyasete adım atarak, İYİ Parti Genel Merkez Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Çankırı - 21:06 A A
BENZER HABERLER