Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KARAMEMİŞ: “MESELE ÇANKIRI OLUNCA ORTAK NOKTADA BULUŞABİLMEMİZ LAZIM”

İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı, Çankırı’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü düzenlediği yemekli toplantıyla kutladı. İYİ Parti teşkilatı ve gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantı, Kahveci Hacıbaba Cafe-Restaurant’ta gerçekleşti. İYİ Parti Diaspora ve Lobi Faaliyetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, İYİ Parti İl Başkanı Aydın Akbaş, İl Sekreteri […]
Genel - 12 Ocak 2022 22:58 A A

İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı, Çankırı’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü düzenlediği yemekli toplantıyla kutladı. İYİ Parti teşkilatı ve gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantı, Kahveci Hacıbaba Cafe-Restaurant’ta gerçekleşti.

İYİ Parti Diaspora ve Lobi Faaliyetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, İYİ Parti İl Başkanı Aydın Akbaş, İl Sekreteri Satılmış Irmak, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Çim, Hukuk ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Serap Altundağ, Merkez İlçe Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ali Serhat Kalaycı, Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Aysema Yücetürk, Kurucu İl Başkanı ve Karatekin Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Çetin Kaptan ve Medya Ankara Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Bayram Polat’ın katıldığı toplantıda açılış konuşmasını İl Başkanı Aydın Akbaş yaptı.

Sözlerine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan Akbaş, basın çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Yemek sırasında gazeteciler ve partililer arasında hararetli konuşmalar yaşandı. Özellikle Çankırı’da turizm, yeni iş alanları ve İstiklâl yolu hakkındaki konuşmaların sonunda Çankırı’ya yapılması gereken ama yıllardır yapılmayan hizmetlerin ivedilikle yapılması konusunda ortak görüş belirtildi.

Başkan Akbaş’ın ardından söz alan İYİ Parti Diaspora ve Lobi Faaliyetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, kendini tanıtarak başladığı konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

“Ben Mehmet Ali Karamemiş, Aslen Orta – Kalfat’lıyım. Partimizin Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı’yım. Bugün burada kendimizi anlatmak için değil siz değerli basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutlamak, hem sizleri dinlemek, hem sizlere dokunmak için, sizlerin dertlerini anlatacaklarını dinlemek için bulunuyoruz. Bir ülkede basın özgür olur ve gençler özgür bırakılırsa o ülke gelişir.

Bizim ortak hedefimiz Çankırı olmalı ve bu konuları siyaset üstü düşünebilmeliyiz. Mesele Çankırı olunca ortak noktada buluşabilmemiz lazım. Turizmi, sanayisi, ticareti, şehircilik anlayışı ile ortak hedefimiz sadece Çankırı olması lazım. Son zamanlarda dünyanın turizm ekseni Asya-Pasifik Bölgesi’ne doğru kaymakta olup bu bölgedeki 1 buçuk milyar nüfuslu Çin, 1 milyardan fazla nüfusuyla Hindistan, 500 milyona yakın nüfuslu Endonezya gibi hem Müslüman nüfus ve hem de genel nüfusun yoğun olduğu bir bölge olmaktadır Asya-Pasifik Bölgesi. Dünya ekonomisi de artık bu bölgeye odaklanmış durumda. Önümüzdeki birkaç yıl içinde de kesinlikle dünyanın birinci ekonomisi Çin olacak.

Asya-Pasifik Bölgesi’nin özellikle Uzakdoğu’nun insanları deniz ve plaj turizmini sevmez, biz ülke olarak doğa, tarih ve kültür turizmine ağırlık vermemiz lazım ki o da bizim bölgemizde var. Asya’lı turistler doğa, tarih ve kültür turizmine en çok önem veren turist grubudurlar. Mesele ülke olunca, mesele Çankırı olunca hiç birşey gözetmeden ortak noktamız burası olması lazım, bizi yönetenlerin de, siyasilerin de, gazetecilerin de, vatandaşların da ortak noktası burası olması lazım.

Biz parti olarak gittiğimiz her yede vatandaşların dertlerini sorunlarını ihtiyaçlarını dinliyoruz ve ona göre çözümler üretiyoruz. Biz Çankırı’nın haritasını çıkardık; doğasını, nüfusunu, yetişkin çalışan sayısını, toprak yapısını, tarihini, turizmini bu haritada görmek mümkün. Tabi sadece Çankırı için değil, bütün illerimiz için çıkardık bu haritaları. Bunların üzerinde çalışıyoruz, sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının tamamlanması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.”

Karamemiş’in konuşmasının ardından soru cevap şeklinde devam eden toplantı, yine Karamemiş’in gazetecilere hediyelerini takdimiyle sona erdi.

 

Genel - 22:58 A A
BENZER HABERLER