reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

KARAMEMİŞ: “BENİM MEMLEKETİM GARİP KALMAMALI, BENİM İNSANIM ÇARESİZ OLMAMALI”

Yayınlanma Tarihi : Google News
KARAMEMİŞ: “BENİM MEMLEKETİM GARİP KALMAMALI, BENİM İNSANIM ÇARESİZ OLMAMALI”
reklam

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili adayı Mehmet Ali Karamemiş beraberinde ikinci sıra adayı Oya Yakın’la birlikte, partisinin İl Başkanlığı’nda bir konuşma yaptı. Konuşmasında kısaca kendisinden ve hayat hikayesinden bahseden Karamemiş, Çankırı’nın mevcut Vekillerinin Çankırı’ya yapmadıkları hizmetleri iktidara geldiklerinde kendilerinin yapacaklarını söyledi.

“Benim memleketim garip kalmamalı, benim insanım çaresiz olmamalı. Benim Çankırım hak ettiğini almalı.” sözleriyle Çankırı halkına seslenen Karamemiş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Değerli hemşehrilerim, kıymetli dava arkadaşlarım;

Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

Öncelikle doğup, büyüdüğüm, çocukluğumun ve gençliğimin en güzel yıllarının geçtiği, hayata ve dünyaya bakışımızın şekillendiği, iş dünyasında elde ettiğim tüm başarılarımın başlangıç noktası olan memleketim Çankırı’ya hizmet etme yolunda şahsıma tevdi edilen İYİ Parti Çankırı Milletvekili adaylığı için başta Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi olmak üzere, kıymetli dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolu hayırlı eylesin.

Yarenler, şehitler diyarı Çankırı’mıza her alanda hizmet etmek benim için büyük bir onurdur.

Rabbim nasip ederse inşallah aziz Çankırılıların teveccühü ile 14 Mayıs’tan sonra memleketimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Çankırı Milletvekili olarak temsil edeceğim.

Çankırı benim sevdam, biz bu şehrin sokaklarında büyüdük, ahlakımız, kültürümüz, dini  ve beşeri tüm ilişkilerimiz bu şehrin hamuruyla yoğuruldu.

Orta ilçemizin Kalfat Köyü’nden posta arabasıyla geldiğim Çankırı Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrendiğim ağaç işleri mesleği bana dünyada büyük kapılar açtı.

Çankırı’daki iş imkanlarının yetersizliği bize yeni çareler arattı. Biz hayatımızı kazanmak için, ekmek parası için bu şehirden bedenen gittik ancak ruhen bu şehri terk etmedik.

Hayatımızın her döneminde Çankırı ve Çankırılılar oldu. Benim gibi yüzbinlerce hemşehrim bu kaderi yaşadı. Bizler göç etmek zorunda kaldık ancak bir yanımız hep burada kaldı.

Çocukluğumuz, anılarımız, akrabalarımız burada halâ burada. Her şeyden daha önemlisi kalbimiz hep bu şehirle attı.

Gittim, büyük işlere imza attım, hiç kimsenin hayâl edemeyeceği büyük başarılar elde ettim. Yüzlerce ülke gezdim, onlarca ülke ile ticaret yaptım. Avustralya’nın en ünlü markaları arasında yer aldım. Rabbime hamd olsun öyle olmaya da devam ediyoruz. Ülkemizin Cumhurbaşkanını, Başbakanını, Meclis Başkanını orada misafir ettim. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından onur ödülüne layık görüldüm.

Bunlar Çankırı’nın Kalfat Kasabası’ndan çıkmış, yırtık ayakkabısıyla Ankara’da nasibini arayan bir genç için oldukça büyük işler. Rabbim nasip etti ben başardım, başaran birçok hemşehrimiz de var. Bizler adeta tırnaklarımızla kazıdık, başardık. Ancak Çankırım garipdi, yine garip kaldı.

Çankırı’mızın gençleri halâ bu şehri terk etmek zorunda. İnsanımızı halâ bu şehirde tutamıyor, tüm ihtiyaçlarını bu şehirde karşılayamıyoruz.

Biz Çankırılılar bu vatan için, bu bayrak için hep en önde yer aldık. Yine de almaya devam ederiz. 15 Temmuz’da Ankara’da şehadete koşan 17 yaşındaki Uhud Kadir Işık da benim köylümdü. Ve daha nice kahramanlarımız var. Şanlı bir ecdadımız var.

Bana diyorlar ki; “Karamemiş ne işin var Çankırı’da, maddi olarak hiç bir şeye ihtiyacın yok, siyasetle ne işin var, git dünyayı gez, hayatını yaşa”

Ama kaçırdıkları bir şey var, benim ideallerim var. Ben hayatımın hiçbir döneminde sadece kendim için yaşamadım.

Benim memleketim garip kalmamalı, benim insanım çaresiz olmamalı. Benim Çankırım hak ettiğini almalı.

İnşallah bu düzeni değiştireceğiz. Bunu tüm Çankırılılar hep birlikte, el ele yapacağız. İster Çankırı’da, ister Ankara’da, ister İstanbul’da yaşasın, Çankırılılar bu şehri hep birlikte ayağa kaldıracak. Şehrimize hep birlikte değer katacağız.

Bu memleket bunu hak etmiyor. Benim memleketim, benim hemşehrilerim her şeyin en iyisine sahip olmalı.

Başka şehirlerin hastane kapılarında sürünmemeli, iş bulamadığı için gençlerimiz bu şehirden ayrılmak zorunda kalmamalı.

14 Mayıs’tan sonra inşallah yeni bir döneme gireceğiz. Bu şehrin sesi artık her ortamda daha gür çıkacak.

Milletimiz bizi iktidara getirirse iktidarın gücünü, muhalefet görevi verirse nasıl muhalefet yapıldığını Çankırı en iyi şekilde yaşayacak.

Bu şehre yeni yatırımlar, yeni fabrikalar kazandıracak, Çankırı’mızı milli gelirden en çok payı alan iller arasına sokacağız. Eğitimiyle, sağlığıyla, sanayisiyle, sosyal imkanlarıyla, sporuyla Çankırımızı çok daha iyi bir şehir haline getireceğiz.

Evet, bizler inanıyoruz. Bunu yapacağız, hep birlikte başaracağız. Çankırı için, Çankırı’ya değer katmak için gece gündüz demeden el birliğiyle çalışacağız.

Çankırı için iyiliklerle, güzelliklerle dolu günler inşallah yakındır.

Çankırı için yapacaklarımızı somut ifadelerle paylaşacağız. Hep birlikte daha yapacak çok işimiz var.

Çankırı’mız kazanacak, hep birlikte kazanacağız.

Bu süreçte desteklerini yakından hissettiğim Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener başta olmak üzere, il başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, teşkilat mensuplarımıza ve Çankırılı hemşehrilerime ve Millet İttifakımızın tüm paydaşlarına yürekten teşekkür ediyorum.

Birlikte yol yürümekten kıvanç duyduğum Oya Yakın Hanımefendi’yi de tebrik ediyorum. İnşallah birlikte başaracağız.”

Mehmet Ali KARAMEMİŞ

ÇANKIRI MİLLET VEKİLİ ADAYI

reklam

YORUM YAP