Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KARAMEMİŞ: “ALLAH BİR DAHA DEPREM FELAKETİ YAŞATMASIN”

11 ilimizde büyük yıkıma neden olan ve onbinlerce vatandaşımızı aramızdan alan 6 Şubat depremi, yüzbinlerce vatandaşımızı da evsiz bıraktı. Evsiz barksız kalıp deprem bölgesinden kaçan vatandaşlarımızı tüm Türkiye tek yürek olup evlerimizde, mahallelerimizde, köylerimizde misafir ettik. İYİ Parti Çankırı Milletvekili adayı Mehmet Ali Karamemiş, Çankırımızda bulunan depremzede vatandaşlarımızı misafir olarak kaldıkları Hacı Murad-ı Veli Öğrenci […]
Genel - 1 Mayıs 2023 23:25 A A

11 ilimizde büyük yıkıma neden olan ve onbinlerce vatandaşımızı aramızdan alan 6 Şubat depremi, yüzbinlerce vatandaşımızı da evsiz bıraktı. Evsiz barksız kalıp deprem bölgesinden kaçan vatandaşlarımızı tüm Türkiye tek yürek olup evlerimizde, mahallelerimizde, köylerimizde misafir ettik.

İYİ Parti Çankırı Milletvekili adayı Mehmet Ali Karamemiş, Çankırımızda bulunan depremzede vatandaşlarımızı misafir olarak kaldıkları Hacı Murad-ı Veli Öğrenci Yurdu’nda ziyaret etti. Karamemiş, depremzedelerle tek tek sohbet etti, dertlerini dinledi. Ziyaret sonrası bir açıklama yapan Karamemiş, şunları söyledi:

“Ülkemizin başına gelen büyük deprem felaketinden etkilenen aziz vatandaşlarımızı Çankırı’mızda misafir oldukları Hacı Murad-ı Veli Öğrenci Yurdu’nda ziyaret ettik, hasbihal ettik. Başta destek olan tüm Çankırı halkına, destek sunan kurum yetkilileri ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Evleri viran olmuş kardeşlerimizi tebessüm ettirebilmek için büyük emek harcıyorlar.

Depremzede kardeşlerimizin sıcak yuvalarına kavuşması için hep birlikte ülkece gayret sarf etmeliyiz, aynı acıların yaşanmaması için gayret sarf etmeliyiz. Çankırı’mızda deprem kuşağında risk altındadır. Çankırı’nın en öncelikli sorunlarından birisi depremdir, acılardan ders çıkartarak gelecek nesillere dayanıklı yapılar, yaşam alanları oluşturmalıyız.

Depremden etkilenen tüm kardeşlerimize geçmiş olsun diyorum, acılarını paylaşıyorum. Kurum görevlilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca depremzede vatandaşlarımıza hizmet veren kurum içi işletmelerin zarar ettirilmemesi için çözüm bulunmasını konusunda uyarıyorum.

Depremzede kardeşlerimizin beslenme ihtiyacını karşılayan işletmeci kardeşlerimiz hak edişini aylar sonra alırken enflasyonu günlük olarak yaşıyor. Hayati öneme sahip bu işletmelerin devam edebilmesi için koruma altına alınıp desteklenmesi gerekiyor.

Allah bir daha deprem felaketi yaşatmasın…”

Genel - 23:25 A A
BENZER HABERLER