20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KARAKUŞ: “EN BÜYÜK GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR”

Zafer Partisi Çankırı İl Başkanı Kenan Karakuş, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajında gaziliğin anlam ve önemini anlatan Karakuş, şunları söyledi: “Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu nedenle tarihinde bu uğurda çok savaş yapmış birçok insanını şehit ve […]
Genel - 18 Eylül 2022 21:44 A A

Zafer Partisi Çankırı İl Başkanı Kenan Karakuş, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Mesajında gaziliğin anlam ve önemini anlatan Karakuş, şunları söyledi:

“Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti, işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu nedenle tarihinde bu uğurda çok savaş yapmış birçok insanını şehit ve gazi vermiştir. Gazi, harbe katılıp da, harpten sağ olarak dönen savaşmış kahramanlardır. Gazilik unvanı devlet tarafından verilir. En büyük Gazi, bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi kararı ile alan, vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Başkomutan, Gazi, Mareşal ve Ulusal önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

2002 yılında çıkartılan yasa ile 19 Eylül günü Gaziler günü olarak kabul edilmiştir.19 Eylül, diğer bir deyimle “Kahramanlık Günü” olarak da kutlanmaktadır. Yerel kurtuluş günleri de gazilerimiz ve kahramanlarımız için birer anma günüdür. Şehitlerimizin ruhlarını huzurlu kılmamız için, savaş arkadaşları gazilerimizi hak ettikleri değeri vererek, onları her yerde ve her zaman onurlandırmalıyız.”

Genel - 21:44 A A
BENZER HABERLER