reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

KAPTAN MUSTAFA CAN SİYASETİ TAMAMEN BIRAKTIĞINI AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
KAPTAN MUSTAFA CAN SİYASETİ TAMAMEN BIRAKTIĞINI AÇIKLADI
reklam

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Çankırılı hemşerimiz Kaptan Mustafa Can, 21 Ağustos 2022 günü yapılan seçimde oy birliği ile Zafer Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na seçilerek bizleri bir kez daha gururlandırmıştı. Aradan geçen bir buçuk aylık süreçte neler değişti bilemiyoruz ama hemşerimiz Mustafa Can, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile partisindeki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

Kaptan Mustafa Can’ın bu ani kararının nedenini herkes gibi biz de merak ettik ve kendisine telefonla ulaştık. Sağolsun hemşerimiz bizi kırmadı ve sorularımızı içtenlikle cevapladı.

Olay 18: Başkanım Zafer Partisi’ndeki bütün görevlerinizden istifa ettiğinize dair yaptığınız açıklamalar her yerde konuşuluyor. Böyle bir şeye neden gerek duydunuz?

M.CAN : Sedat bey ben sadece Zafer Partisi’ndeki görevlerimden değil partimden de istifa ettim. Neden diye soracaksınız, ben siyasette mutlu olacağımı düşünmüştüm ama hem ailem mutsuz oldu hem kendime ve çocuklarıma ayıracak zamanım olmadı. Yaş geldi 60’a, bundan sonra biraz da kendime ve aileme vakit ayırmak istiyorum. Daha kaç sene sağlıklı olarak yaşayacağımız belli değil. Partimden ve siyasetten ayrılma nedenim tamamen budur. Bu süreçte siyasetin bana göre olmadığını anladım. Bundan sonra herhangi bir partide görev almayacağım, herhangi bir partide olmayacağım, ticaretime devam edeceğim.

Olay 18: Bu kararı almanızda Genel Başkan’ınızdan, partinizden ya da arkadaşlarınızdan baskı ya da olumsuz bir davranış mı gördünüz? Genel Başkan Yardımcılığı da İstanbul gibi bir şehrin İl Başkanlığı da çok güzel ve gelinmesi zor mevkiler…

M.CAN : Partimden ya da arkadaşlarımdan hiçbir baskı ya da olumsuz bir davranış görmedim, hiç kimseye de kırgınlığım yok. Ümit hocaya da güveniyorum saygı duyuyorum, ama artık aktif siyasette olmamaya karar verdim. Siyaset, ticaret adamının işi değilmiş, bunu öğrendim. Siyasetçilik ayrı bir meslek, siyaseti siyasetçiler yapacak biz de kendi işimizi yapacağız. Tekrar söylüyorum, kimseye küskünlüğüm yok tamamen siyasetin bana göre olmadığını gördüğüm için bu ayrılık kararını aldım.

Bundan sonrası için de Türkiye’nin en büyük sıkıntısı olan tarımsal üretime yöneliyorum. İstanbul Ağva’da Hidroponik Tarım ya da Topraksız Tarım da denilen Suda Tarım’la üretime başladık. Gerekli araştırma ve ön hazırlık çalışmalarını yaptık, Ar-Ge çalışmalarımız başarıyla tamamlandı. Şimdi daha büyük alanlarda bu tarım modelini uygulamaya koymayı planlıyoruz. Yani artık siyaset yok deniz var, tarım var…

Olay 18: Başkanım bundan sonraki iş hayatınızda başarılarınızın devamını diliyorum. Ailenizle birlikte sağlıklı, mutlu ve uzun ömürler diliyorum. Bizi kırmadınız sorularımızı içtenlikle cevapladınız, bu güzel sohbetiniz için size ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum. Sağolun varolun başkanım.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.