Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KAPATILAN İŞLETMELERİN SU FATURALARI % 50 İNDİRİMLİ OLACAK

Çankırı Belediyesi, corona virüs salgını sürecinde genelge kapsamındakapatılan iş yerlerine destek verebilmek amacı ile işletmelerin su bedelinde % 50 indirime gitti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün 19.03.2020 tarihli genelgesi kapsamında corona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan ticarethaneler için belirlenen 1 metreküp su bedelinin, 2020 yılı sonuna kadar indirimli […]
Çankırı - 16 Haziran 2020 16:18 A A

Çankırı Belediyesi, corona virüs salgını sürecinde genelge kapsamındakapatılan iş yerlerine destek verebilmek amacı ile işletmelerin su bedelinde % 50 indirime gitti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün 19.03.2020 tarihli genelgesi kapsamında corona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan ticarethaneler için belirlenen 1 metreküp su bedelinin, 2020 yılı sonuna kadar indirimli olarak uygulanacağını belirtti.

Çankırı Belediyesi, COVİD-19 salgınının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması yönünde aldığı kararlara yenilerini ekledi. Salgının başladığı ilk ay, Belediyeden alacağı olan esnaflara alacaklarının iki katı ödeme yaparak Çankırı esnafına sahip çıkan Belediye, şehir merkezindeki tüm konut ve iş yerlerinde aşırı su tüketiminin önüne geçebilmek için uygulanan kademeli su tarifesini, meclis kararı ile 31 Ağustos 2020 tarihine kadar askıya aldı.  Karara göre; salgın sürecinde artan hijyen ihtiyacı sebebi ile daha fazla harcanan su tüketim bedeli üç ay süre ile ertelenerek 1 metreküplük su bedeli üzerinden hesaplanıp tahsil edileceği bildirilmişti.  Belediyenin kiracısı durumunda bulunan ve salgın sürecinden olumsuz etkilenerek ödeme güçlüğü çeken kiracıların ise ödemeleri yine 3 aylığına ertelenmişti.  Tedbirleri devam ettiren Belediye, genelge ile kapatılan iş yerlerine de destek sağlamak amacı ile su tüketim bedellerinin bu yıl sonuna kadar % 50 indirimli olarak hesaplanacağını açıkladı.

Çankırı - 16:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.