13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KAMUOYUNA DUYURU

Dünya genelinde etkili olan Koronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemiz de etkilenmiş ve Türkiye’de ilk vaka 11 Mart 2020 tarihinde görülmüştür. 19 Mart 2020 tarihinde Valiliğimiz tarafından yapılan kamuoyu duyurusunda, ilimizdeki şüpheli vakalara ait bilgi paylaşımı yapılarak, bilgi kirliliğinin ve asılsız haberlerin önüne geçilmeye çalışılmıştır. Özellikle sosyal medya üzerinden gerçek dışı bilgiler paylaşılarak vatandaşlarımızda panik havası oluşturulmasını […]
Çankırı - 2 Nisan 2020 12:55 A A

Dünya genelinde etkili olan Koronavirüs (Kovid-19) salgınından ülkemiz de etkilenmiş ve Türkiye’de ilk vaka 11 Mart 2020 tarihinde görülmüştür.
19 Mart 2020 tarihinde Valiliğimiz tarafından yapılan kamuoyu duyurusunda, ilimizdeki şüpheli vakalara ait bilgi paylaşımı yapılarak, bilgi kirliliğinin ve asılsız haberlerin önüne geçilmeye çalışılmıştır. Özellikle sosyal medya üzerinden gerçek dışı bilgiler paylaşılarak vatandaşlarımızda panik havası oluşturulmasını engellemek için, her gün saat 16.00’da açıklama yapılacağı duyurulmuştu.
Ancak Koronavirüs vaka sayıları konusunda açıklamalar yalnızca Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle Valiliğimizce vaka sayıları konusunda bir açıklama yapılması mümkün bulunmamaktadır. Bununla birlikte ilimizde alınan İl ve İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararları ivedi olarak basın ve sosyal medya aracılığıyla kamuoyu ile paylaşılmaktadır.
Bundan sonra da gerekli açıklamalar resmi kanallar üzerinden anlık olarak paylaşılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çankırı - 12:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.