-0° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KAMU BANKALARINDAN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE 6 AY ÖDEMESİZ 10 BİN LİRA KREDİ

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için maddi sıkıntıya düşen ailelere destek amacıyla 3 kamu bankası tarafından oluşturulan “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” başvuruları 1 Nisan Çarşamba günü (yarın) başlıyor. Virüs salgınının ekonomik etkilerini en aza indirmek için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geliri aylık 5.000 TL altında olan bireysel […]
Ekonomi - 31 Mart 2020 09:27 A A

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için maddi sıkıntıya düşen ailelere destek amacıyla 3 kamu bankası tarafından oluşturulan “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” başvuruları 1 Nisan Çarşamba günü (yarın) başlıyor.

Virüs salgınının ekonomik etkilerini en aza indirmek için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geliri aylık 5.000 TL altında olan bireysel müşterileri için yeni bir kredi uygulaması başlatıyor. Krediden hane halkı geliri aylık 5.000 lira ve altında olan asgari ücretli, emekli, serbest meslek mensupları ile orta ve düşük gelir grubunda yer alan vatandaşlar yararlanabilecek.

3 kamu bankasının ortak karar alarak başlattığı “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” en fazla 10 bin lira olarak kullanılabilecek. İlk 6 ay ödemesiz olan kredinin geri ödemesi sonraki 30 ayda çok düşük faizle eşit taksitler halinde yapılacak. Ziraat, Vakıf ve Halk Bankaları’nın konu hakkında ortak yaptıkları açıklama şöyle:

“Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Segment Müşterilerimiz 10.000,-TL’ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli, Aylık Eşit Taksitli, Kredi kullanabilecektir. Müşterilerimize, Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacaktır. Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi bankalarımız tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecektir. Müşteriler, Ziraat Bankası, Halkbank ya da Vakıfbank’tan yalnızca birine başvuru yapabilecektir. Başvurular 01 Nisan tarihinden itibaren kabul edilecektir.”

Alınan sağlık tedbirleri gereğince banka şubelerine gidemeyecek durumda olanlar bankaların internet şubelerinden kredi başvurusunda bulunabilir, kredilerini banka ATM’lerinden çekebilirler.

Ekonomi - 09:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.