-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KALP KRİZİNE DİKKAT…

Kalp krizi ve kalp rahatsızlıklarının belli başlı belirtileri vardır. Bu belirtiler sayesinde önceden önlem alarak ciddi sorunlar oluşmadan sorunu yok edebiliriz. Bu yüzden belirtiler çok önemlidir. Bu yazımızda kalbin bazı aksaklıklar sebebi ile düzgün çalışmamasının belirtilerine yer vereceğiz. Kalp krizi erken belirtilerini iyi okuyup dikkat etmenizi öneriyoruz. 1 – El ve Kollarda Kronik Ağrılar Kalp sorunlarının […]
Genel - 15 Aralık 2021 20:14 A A

Kalp krizi ve kalp rahatsızlıklarının belli başlı belirtileri vardır. Bu belirtiler sayesinde önceden önlem alarak ciddi sorunlar oluşmadan sorunu yok edebiliriz. Bu yüzden belirtiler çok önemlidir. Bu yazımızda kalbin bazı aksaklıklar sebebi ile düzgün çalışmamasının belirtilerine yer vereceğiz. Kalp krizi erken belirtilerini iyi okuyup dikkat etmenizi öneriyoruz.

1 – El ve Kollarda Kronik Ağrılar

Kalp sorunlarının en etkin belirtileri başında, el ve kollardaki ağrılar gelir. Kan pompalanması esnasında, kan hızlı bir şekilde kollara geçer. Ancak damar tıkanıklığı gibi bir sorun varsa kan yeterli pompalanamaz ve bu da ağrılara sebep olabilir.

2 – Öksürme

Öksürme sorunları genel olarak akciğer sorunu olarak görülse de bazı durumlarda kalp de öksürüğe sebep olabilir. Yine tıkanan damarlar veya kalp yetmezliği sebebi ile ciğerlerde bir tür sıvı birikimi de öksürüğe sebep olabilmektedir.

3 – Mide Sorunları

Genel olarak mide soruları, iştahsızlık gibi etkenler pek çok farklı sebebe dayanabilir. Ancak vücudunuzun genel olarak bir sağlık sorunu yoksa bunun sebebi kalp de olabilir. Kalp hastalıkları veya kalp sorunları mide bulantısı ve iştahsızlığa sebep olabilir.

4 – Stres

Ani psikolojik değişimler, panik yapma, kalbin hızlı atması gibi durumlarda olası bir kalp rahatsızlığına işaret edebilir.

5 – Baygınlık veya Baş Dönmesi

Kronik bir şekilde baş dönmesi veya bayılma gibi durumlar yaşıyorsanız yine bir kalp sorunundan şüphe edilebilir.

6 – Uyuşukluk

El, kol veya bacaklarda uyuşukluk durumu yine kalp sorununu hedef gösterebilir. Kalbin iyi pompalamaması veya yeterli gelmemesi ile kan akışı hızlı olmaz veya yeterli olmaz. Bunun sonucunda ise uyuşmalar görülebilir. Bu duruma dikkat edilmesi gerekir.

Sevgili takipçilerimiz. Bu belirtiler kalp sorunlarını işaret edeceği gibi başka sorunları da gösterebilir. Aynı şekilde hiç bir sorunu da işaret etmeyebilir. Kalp krizi geçiren insanların % 90 ı kalbinde sorun olduğundan habersizdir. Bu yüzden belirtileri yorumlayıp erkenden önlem alarak bu riski en aza indirmek amacımızdır. Sizler de yukarıdaki maddelerin birini veya bir kaçını yaşıyorsanız hekime görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Kaynak: www.saracoglufaydalari.com

Genel - 20:14 A A
BENZER HABERLER