Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KAHRAMANLAR CAN VERİR YURDU YAŞATMAK İÇİN

Emniyet Genel Müdürlüğü İzmir Adliyesi’ne yönelik terör saldırısını canı pahasına önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin’i ölümünün 3’üncü yıl dönümünde ‘Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için!’ notu ile andı. Emniyet Genel Müdürlüğü, 5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi’ne yönelik PKK’lı 2 teröristin bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla saldırısında birçok insanın hayatını kurtaran, son mermisine kadar […]
Genel - 5 Ocak 2020 21:13 A A

Emniyet Genel Müdürlüğü İzmir Adliyesi’ne yönelik terör saldırısını canı pahasına önleyen şehit polis memuru Fethi Sekin’i ölümünün 3’üncü yıl dönümünde ‘Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için!’ notu ile andı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, 5 Ocak 2017’de İzmir Adliyesi’ne yönelik PKK’lı 2 teröristin bombalı araç ve uzun namlulu silahlarla saldırısında birçok insanın hayatını kurtaran, son mermisine kadar teröristlerle kahramanca çatışıp şehit olan polis memuru Fethi Sekin’i ölümünün 3’üncü yıl dönümünde, Twitter hesabından yayınladığı ” Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için! Şehadetinin 3. yıl dönümünde Fethi Sekin’i rahmetle anıyoruz” konulu video ile andı.

Şehit polis memuru Fethi Sekin, memleketi Elazığ’da da mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Törende konuşan Şehit polis Fethi Sekin’in babası Mehmet Fethi Sekin ise, ”Bundan 3 yıl önce en büyük acıyı yaşadım. Eli kanlı gözü dönmüş ruhu kirlenmiş kalbi paslanmış hainlere ve onların yoldaşlarına sesleniyorum. Vatanın bağrına fırlattığınız zehirli ihanet oklarını biz Fethi ve onun gibi nice kahraman yiğit vatan evladının canları pahasına siper ettikleri imanlı göğsünde eritip bal kaymak eyledik. Ciğerimize saplanan kızgın demirleri kor ateşleri gözyaşımız ile soğutup söküp attık. İhanetiniz bizi azaltmadı artırdı. Ayrıştırmadı birleştirdi. Zayıflatmadı güçlendirdi. Tüm Türkiye ve umudum Türkiye’de olan milyonlarca insan bugün tek vücut oldu” ifadelerini kullandı.

Kahraman polis Fethi Sekin, 1973’te Elazığ’ın Baskil ilçesi Doğancık köyünde dünyaya geldi. Lise eğitimi sonrası Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu’ndan 1995 yılında mezun olan Sekin, ilk olarak Kilis’te görev yaptı. Kilis’ten sonra 1999-2002 yıllarında Bingöl’de üniforma giyen Sekin, ardından da büyük bir kahramanlık gösterdiği İzmir’e tayin edildi. Şehit Sekin, yaklaşık 9 yıl çalıştığı İzmir’de Motosikletli Şahinler Timi’nde görev aldı.

Evli ve 3 çocuk babası Fethi Sekin, kahramanca duruşuyla çok sayıda insanın yaşamını kurtardı. Memleketi Elazığ’da son yolculuğuna uğurlanan kahraman polis gibi hain saldırıda adliye personeli Musa Can da hayatını kaybetti. Saldırıda 3 avukat, 2 polis memuru, 2 adliye memuru ve 2 sivil olmak üzere 9 kişi yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren 2 terörist ise olay yerinde öldürüldü.

Genel - 21:13 A A
BENZER HABERLER