Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

AK Parti İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, bu gece idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi münasebetiyle birer kutlama mesajı yayınladılar. Mesajına “Dostluk ve kardeşliğin, birlik ve dayanışmanın hazzına erdiğimiz, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, kutlu bir […]
Çankırı - 27 Nisan 2022 11:03 A A

AK Parti İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik ve Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, bu gece idrak edeceğimiz bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi münasebetiyle birer kutlama mesajı yayınladılar.

Mesajına “Dostluk ve kardeşliğin, birlik ve dayanışmanın hazzına erdiğimiz, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş” olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşırken, kutlu bir gece olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek başlayan AK Parti İl Başkanı Çelik şöyle devam etti:

“Kadir Gecesi; insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, Yüce Yaratan tarafından sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve dayanışmanın öneminin daha iyi anlaşıldığı bu günlerde, mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek, milletimiz için, felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmaya devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyor, tüm hemşerilerimin, ülkemizin ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyorum.”

AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç ise yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü yaşarken, bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Rabbimizin af ve mağfiretine, engin rahmetine susayan gönüllerimize bir lütuf olarak gelen şifa ayı Ramazan’ın son günlerine yaklaşıyoruz. Salgınla buruk geçen günlerimizde bir huzur vesilesi olacak Kadir Gecesi’ne kavuşmayı heyecanla bekliyoruz. Bizi en faziletli geceye, Kadir Gecesi’ne tekrar ulaştıran Rabbimize hamdü senalar olsun. Kadir gecemiz mübarek olsun. Kadir gecesi, içinde Kadir Gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlı bir gece. Kadir Gecesi’ne bu değer ve kıymeti veren Yüce Kitabımız inanan gönüllerin hidayet rehberi Kur’an’ı Kerim’in yeryüzüne inmeye başlamış olmasıdır. Hiç şüphesiz, bu mübarek gece, kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkan ve fırsat sunmaktadır. Bu eşsiz fırsatın şuurunda olarak, bu gecenin feyiz ve bereketinden manen en iyi şekilde istifade edebilmeyi temenni ediyorum. Ayrıca bu mübarek gün ve geceler birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin en ulvi seviyeye çıktığı zaman dilimleridir. Bu manevi iklimi fırsat bilerek , elimizi ve gönlümüzü herkese açarak kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine katkı sağlamalıyız.

Bu vesileyle idrak edeceğimiz Kadir gecemizin Aziz milletimize, Çankırılı hemşehrilerimize, İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.”

Çankırı - 11:03 A A
BENZER HABERLER