reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Vali Abdullah Ayaz Başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısı Valilik Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım ve diğer yetkililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Kadına Yönelik Şiddet konusunun her zaman gündemde tutulmasının gerektiğini vurgulayan Vali Abdullah Ayaz, “Kadına yönelik tüm şiddetlerin karşısında, şiddete maruz kalan tüm kadınlarımızın yanındayız. Bu konuda gerekli önlemlerin alınması ve takibi çok önemli. Tüm vatandaşlarımızın, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kadın Acil Yardım İhbar Uygulamasının (KADES) telefonlarına indirmesi Kadına Yönelik Şiddet olaylarının önüne geçilebilmesi için önemlidir.” dedi.

Akabinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde görevli personel tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantıdan sonra Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimi ve İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddet ve Çocuk Suçlarıyla Mücadele Kısım Amirliğini ziyaret ederek, İlimizde kurumlarımız tarafından yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

reklam

YORUM YAP