reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ
reklam

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında 81 ilde olduğu gibi Çankırı’da da farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Kadınıyla erkeğiyle her yaştan yüzlerce duyarlı vatandaşın katıldığı yürüyüşte turuncu balonlarla süslenmiş motosikletli bir grup kortejdekilere öncülük yaptı. Atatürk Anıtı’nda başlayan yürüyüşte kadına şiddete dikkat çeken dövizler taşındı, sloganlar atıldı.

Yunus AVM önüne kadar gelen kortej, AVM içinde Güçlü Kadınlar Mutlu Yarınlar temasıyla düzenlenen sergiyi gezdi. Sergide, kurumların gerçekleştirdiği çalışmalar ve sunulan hizmetlerin sergilendiği farkındalık stantlarının açılışı Vali M.Fırat Taşolar’ın eşi Didem Taşolar, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in eşi Betül Esen, Baro Başkanı Mustafa Deniz’in eşi Elif Deniz, Koru-Sevindir Dernek Başkanı Dudu Sevindim ve açılışa katılan kadınlar tarafından yapıldı.

Açılış öncesinde bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Bedriye Karakoç, Kezban Göktaş isimli kadının önceki gece kocası tarafından bıçaklanarak hayattan koparılmasından duyduğu üzüntüyü, “Ben, aslında bugün için çok güzel bir konuşma metni hazırlamıştım. Fakat sabah çok büyük bir üzüntüyle uyandım. İnanın bana, hazırladığım metni okumak istemiyorum. Biz bir kadınımızın sesi olamadığımız için çok üzgünüz. Keşke bize ulaşıp derdini anlatsaydı.” sözleriyle dile getirdi.

Karakoç’un konuşmasının ardından açılışı yapılan sergide, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında konu ile ilgili broşürler dağıtıldı, sanatçılar tarafından yapılan resimler ve diğer eserler sergilendi.

Farkındalık yürüyüşü ve ardından düzenlenen programa Vali M.Fırat Taşolar, Vali Yardımcıları Recep Yüksel ve Şahin Bayhan, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Baro Başkanı Mustafa Deniz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Dr.Hüseyin Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Müftüsü Mehmet Şahin, TKDK İl Koordinatörü Emre Akbıyık, STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.