Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KADINA YÖNELİK ŞİDDET PROTESTO EDİLDİ

Kadına yönelik şiddet tüm yurtta olduğu gibi bugün Çankırı’da da geniş katılımlı bir yürüyüşle protesto edildi. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlenen yürüyüşe Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok […]
Çankırı - 25 Kasım 2022 19:30 A A

Kadına yönelik şiddet tüm yurtta olduğu gibi bugün Çankırı’da da geniş katılımlı bir yürüyüşle protesto edildi. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlenen yürüyüşe Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüş sonrasında bir konuşma yapan Vali Abdullah Ayaz, şunları söyledi:

“Tabi özünde şiddet ama özelinde kadına yönelik şiddet, en önemli gündem maddelerimizden birisi. Maalesef biraz önce arkadaşlarımızın da söylediği gibi son yıllarda bu konuda hiç istemediğimiz, görmek bile istemediğimiz bir artışı görmekteyiz. Ancak başta Aile-Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla şiddetin ortaya çıkmaması için önleyici hususları tartışıyor, görüşüyoruz. Sonrasında da bir eylem planı şeklinde ilimizde uygulama gayreti içerisinde oluyoruz. Tabii istemediğimiz bir şekilde şiddet ortaya çıkarsa da yine emniyetimiz, jandarmamız, adliyemiz, baromuz marifetiyle gereken hem hukuki desteğin sağlanması hem de şiddet mağduru olmuş olan bireylere, gereken desteğin, gereken korumanın verilmesi hizmetlerimiz devam etmekte. Ama dediğim gibi idareci olarak benim şahsımda ve beraber çalışma arkadaşlarımla beraber gördüğüm esas sorumluluk, muhakkak ki bu şiddetin ortaya çıkmadan engellenmesi. Dediğim gibi tüm paydaşlarımızla beraber inşallah ilimiz genelinde yeni vakaların ortaya çıkmaması için elimizden gelen tüm desteği ve çabayı göstermeye devam edeceğiz.”

Çankırı - 19:30 A A
BENZER HABERLER