Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KAÇAK GÖÇMENLERE İTHAL GÜVENLİK GÖREVLİSİ VE BASIN AÇIKLAMASI

İlimiz Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Geri Gönderme Merkezine şehir dışından güvenlik görevlisi getirilmesi halk arasında tepkiyle karşılandı. Ankara Yolu, Süleymanlı Köyü yakınında kurulan Geri Gönderme Merkezi’ndeki Güvenlik Görevlisi açığını kapatmak için Şanlıurfa ve Gaziantep gibi illerden getirilen yaklaşık 150 Güvenlik Görevlisi’nin merkezde göreve başlatılması aşırı tepkilere neden oldu. Gelen yoğun tepki üzerine konu hakkında […]
Çankırı - 10 Ekim 2019 14:17 A A

İlimiz Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Geri Gönderme Merkezine şehir dışından güvenlik görevlisi getirilmesi halk arasında tepkiyle karşılandı.

Ankara Yolu, Süleymanlı Köyü yakınında kurulan Geri Gönderme Merkezi’ndeki Güvenlik Görevlisi açığını kapatmak için Şanlıurfa ve Gaziantep gibi illerden getirilen yaklaşık 150 Güvenlik Görevlisi’nin merkezde göreve başlatılması aşırı tepkilere neden oldu.

Gelen yoğun tepki üzerine konu hakkında açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Av.Abdulkadir Çelik şunları söyledi:

“Çankırı geri gönderme merkezi AB projesi olarak inşa edilmiş olup mevcut personel istihdamı da proje süresi uyarınca yaklaşık 6 aylığına proje bütçesinden karşılanmaktadır. 
Son 1 yıl içerisinde Suriyelilerin kaldığı 12 kamp kapatılmış ve bu kamplarda çalışan temizlik ve güvenlik personelleri acil ihtiyaç bulunan geri gönderme merkezlerine geçici görevlendirilmişlerdir.  Bu görevlendirmeler kapsamında Çankırı Geri Gönderme Merkezine de geçici görevlendirme yapılmış olup yeni bir kadrolu personel istihdamı ve atanması söz konusu değildir. Bu personelin geçici görev süreleri 6 ayla sınırlı olup görev süreleri dolduğunda kadrolarının bulunduğu illere geri gönderileceklerdir. Bu Bilgiler İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde tarafımıza iletilmiş olup bunun dışında gerçekle ilgisi olmayan Partimizi, Milletvekillerimizi ve İlgili Kurumları suçlayıcı haber ve yorumlara itibar edilmemesini özellikle istirham ediyorum.”

Çankırı - 14:17 A A
BENZER HABERLER