reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

JANDARMA TEŞKİLATI 182 YAŞINDA

Yayınlanma Tarihi : Google News
JANDARMA TEŞKİLATI 182 YAŞINDA
reklam

Ülkemizin ve milletimizin huzur ve güvenliği için, yasalarımızın koyduğu kurallar çerçevesinde, zaman mefhumu gözetmeksizin özveri ile çalışan Jandarma Teşkilatımızın 182. kuruluş yıl dönümünü gururla kutlamaktayız. Köklü bir yapıya sahip olan Jandarma Teşkilatının, 1839 yılından beri genel asayiş hizmetlerinden terörle mücadeleye, trafik güvenliğinden uyuşturucu ile mücadeleye, göçten kaçakçılığa kadar birçok alanda kamu düzeninin sağlanmasında göstermiş olduğu başarılar takdire şayandır.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Jandarma; her zaman yurt, ulus ve Cumhuriyete aşk ve sadâkatle bağlı; tevâzu, fedakârlık ve ferâgat örneği bir kanun ordusudur.” sözleri ile teşkilatın ne denli ulvi bir görev ifa ettiğini dile getirmiştir. Zorlu görevlerinin yanında, son dönemde yaşadığımız Koronavirüs salgını ile mücadelede sahada gösterdikleri gayret, özverili çalışmanın en güzel örneklerinden olmuştur. Salgının yayılmasını önlemek için bir taraftan 7/24 denetimler gerçekleştirirken, bir taraftan da kırsal mahallerde yaşayan yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşlarımızın maaş ve yardımlarını evlerine götürüp teslim eden, alışverişlerini yapan, tarla, bağ, bahçe işlerine yardım eden, odunlarını kıran jandarma ekiplerimiz gönüllerdeki yerlerini perçinlemişlerdir.

Vatanımızın her bir karış toprağına sahip çıkan, sevgi ve sadakatle vatan nöbetini sürdüren, vatandaşlarımızın huzur ve refahının sağlanması için fedakârca çalışan, ay yıldızlı bayrağımız uğruna nice şehitler veren Jandarma Teşkilatımıza minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 182. yıl dönümünü tebrik ediyor; tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum. Görevleri başında bulunan tüm jandarma mensuplarımıza başarı, sağlık ve esenlikler diliyorum.

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

 

reklam

YORUM YAP