15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

JANDARMA ÇOCUKLARA HEM EĞİTİM HEM DE HEDİYELER VERDİ

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte yarının büyükleri olan çocuklarımıza birçok konuda eğitimler veriyor. Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri kapsamında düzenlenen eğitimlerde çocuklara çeşitli hediyeler de verildi. Konu hakkında Jandarmadan yapılan açıklama şu şekilde: 1. “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi kapsamında 2021-2022 yılı Eğitim ve Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, çocuk ve gençlerimizin suça sürüklenmesinin önlenmesi, […]
Eğitim - 8 Eylül 2021 22:21 A A

Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte yarının büyükleri olan çocuklarımıza birçok konuda eğitimler veriyor. Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri kapsamında düzenlenen eğitimlerde çocuklara çeşitli hediyeler de verildi.

Konu hakkında Jandarmadan yapılan açıklama şu şekilde:

1. “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi kapsamında 2021-2022 yılı Eğitim ve Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, çocuk ve gençlerimizin suça sürüklenmesinin önlenmesi, zararlı alışkanlıklardan korunması, eğitim-öğretimin güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi maksadıyla Çankırı İl Jandarma Komutanlığında görevli Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli (1), Jandarma Asayiş Timi (37), Jandarma Trafik Timi (9), Jandarma
Kom Timi (2), Jasat (2), Jandarma Köpek Timi (2) unsurlarının katılımıyla okullar çevresi ile okullarda öğrenim gören öğrenci ziyaretleri icra edilmiştir.
a. Öğrencilere suçtan korunma ve güvenlik konularında bilgi verilmiş,
b. Okulda bulunan öğrencilere Jandarma Çocuk Dergisi ve Jandarma Boyama Kitabı hediye edilmiş,
c. Okulun İlk günü olması sebebiyle çocuklarla birlikte İstiklal Marşı okunarak okulun ilk günü heyecanlarına ortak olunmuştur.

2. Çankırı İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde servis araçlarında yönelik denetimlerde 12 okulda 23 servis aracı denetlenmiş olup herhangi bir aksak durum tespit edilmemiştir.

3. Çankırı İl Jandarma Komutanlığınca okullar ve çevresinin daha güvenilir hale getirilmesi için tüm alanlarda önleyici hizmet ve sosyal sorumluluk faaliyetleri aralıksız devam edecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Eğitim - 22:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.