Açık
  • EURO
  • DOLAR

İYİLERİN TEMBELLİĞİ KÖTÜLERİN İKTİDARINI HAZIRLAR

Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (SerGenç) tarafından düzenlenen ve instagramdan canlı yayınlanan online programda bu hafta ÇAKÜ Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. İbrahim Akyol, izleyenlere Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rûmî’yi anlattı. “Hz. Mevlâna Bize Ne Söylüyor” başlıklı programda Doç. Dr. İbrahim Akyol, Hz. Mevlâna’nın mesajları ile öğretilerinin temelini Kur’an-ı Kerim ve Hz. […]
Çankırı - 28 Aralık 2020 11:22 A A

Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği (SerGenç) tarafından düzenlenen ve instagramdan canlı yayınlanan online programda bu hafta ÇAKÜ Edebiyat Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. İbrahim Akyol, izleyenlere Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rûmî’yi anlattı.

“Hz. Mevlâna Bize Ne Söylüyor” başlıklı programda Doç. Dr. İbrahim Akyol, Hz. Mevlâna’nın mesajları ile öğretilerinin temelini Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber (SAV)’in hadislerinin oluşturduğunu belirterek, Onun eserlerini bu bakış açısıyla okumak gerektiğini söyledi. Onun gençlik ve yaşlılık ile ilgili sözlerini de aktaran Akyol, “İyilerin tembelliği kötülerin iktidarını hazırlar” sözünü hatırlatarak iyi olmakla kalmayıp çok çalışmamız gerektiğinin altını çizdi. Akyol, son zamanlarda Hz. Mevlâna’nın öğretilerinin ve Mevlevilik geleneğinin yozlaştırılmaya çalışıldığını, böyle anlayışlara ise itibar edilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

SerGenç Başkanı Adem Salih Aktepe, Doç. Dr. İbrahim AKYOL Bey’e ve tüm katılımcılara teşekkürlerini sundu ve online programların hız kesmeden devam edeceği bilgisini verdi.

Çankırı - 11:22 A A
BENZER HABERLER