reklam
reklam
DOLAR31,5333% 0.53
EURO34,3052% 0.75
STERLIN40,0959% 0.87
FRANG35,6344% 0.34
ALTIN2.136,36% 1,68
BITCOIN2.108.9207.419
reklam

İYİ PARTİ ORTA İLÇE BAŞKANLIĞINDAKİ ATATÜRK POSTERİNE ÇİRKİN SALDIRI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

İyi Parti Orta İlçe Başkanlığı’nın camında bulunan Atatürk posterine kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce boyalı saldırı düzenlendi. Şehrimize yakışmayan bu olay hakkında İyi Parti Orta İlçe Başkanı Hasan Canbaz savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İlçe Başkanlığı’nın dış camında bulunan Atatürk posteri kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce sprey boyayla tanınmaz hale getirildi. Çirkin saldırı hakkında yazılı bir açıklama yapan İyi Parti İl Başkanı Aydın Akbaş “Yapılan bu saldırıyı hem partimize hem de Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılmış hain bir saldırı olarak görüyor, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. İlçe Başkanımız, konu hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Bu eylemi düzenleyen, partimiz ve Atatürk düşmanlarının bir an önce yakalanarak adalete hesap vermelerini bekliyoruz. İyi Parti’nin yükselişini ve iktidar yürüyüşünü kimse engelleyemeyecektir. Konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.

İyi Parti GİK üyesi Av. Kadriye Ünler ise yaptığı açıklamada “Olayın takipçisi olacağım, suçluların bir an önce yargılanıp adalet önünde gerekli cezanın uygulanmasını istiyorum. Burada bulunan herkesin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine karşı saygılı ve hassasiyeti olan insanlar olduğunu biliyorum. Sadece bizler değil tüm Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin aynı hassasiyete sahip olması gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Hain saldırı hakkında Çankırı Valiliği’nce bugün bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde:

“Orta İYİ Parti İlçe Başkanlığı binasında bulunan Atatürk portresine yapılan menfur saldırıyla ilgili soruşturma başlatılmış, fail/faillerin yakalanması için kolluk kuvvetlerimiz yoğun olarak çalışmaktadır. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

reklam

YORUM YAP