11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

İTFAİYE TEŞKİLATI 305 YAŞINDA

İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 305. yıl dönümü nedeniyle Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri bir program düzenledi. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 305. yıl dönümünde düzenlenen programda, İtfaiye Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi. Başkan Esen, itfaiye personellerinin zor şartlar altında önemli bir görev icra ettiklerini söyledi. Programa Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, […]
Çankırı - 27 Eylül 2019 15:49 A A

İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 305. yıl dönümü nedeniyle Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri bir program düzenledi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 305. yıl dönümünde düzenlenen programda, İtfaiye Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi. Başkan Esen, itfaiye personellerinin zor şartlar altında önemli bir görev icra ettiklerini söyledi.

Programa Çankırı Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hasan Sait Korkutata, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile İsmail Hakkı Karadayı İlköğretim Okulu öğrencileri ve itfaiye personelleri katıldı.
Program kapsamında, öğrencileri bilgilendirmek amacıyla yangın, su baskınları ve arama kurtarma tatbikatı düzenledi. Öğrencilerin heyecanla izlediği tatbikatlarda, senaryo gereği trafik kazasında yanan araç ekipler tarafından söndürülürken, araç içerisinde mahsur kalan bir vatandaş da itfaiye erleri tarafından kurtarıldı.
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, itfaiye personellerinin her türlü felaket ve acil durumda kendi hayatlarını hiçe sayarak büyük özveri ve fedakârlıklarla çalıştıklarını belirtti. Başkan Esen, tüm itfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftasını tebrik etti.

Çankırı - 15:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.