Açık
  • EURO
  • DOLAR

İSTİKLÂL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

İstiklâl Marşı’mızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmesinin 1. yıldönümünü kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin isteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı yarışma neticesinde, Mehmet Akif Ersoy’un yazmış olduğu şiir devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklâl Marşımız olarak kabul edilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bundan 99 yıl önce bugün, 12 Mart […]
Çankırı - 12 Mart 2020 09:33 A A

İstiklâl Marşı’mızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilmesinin 1. yıldönümünü kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin isteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı yarışma neticesinde, Mehmet Akif Ersoy’un yazmış olduğu şiir devletimizin ve milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklâl Marşımız olarak kabul edilmiştir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bundan 99 yıl önce bugün, 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen İstiklal Marşı, tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlık ve kahramanlığın adı, Türk milletinin ortak sesidir.
Vatanına, bayrağına ve insan olmanın sorumluluğuna yakışır bir ömür süren Mehmet Akif’in İstiklal Marşı yazma müsabakasında sergilediği duruş ve hayatına dair birçok kesit, onu Millî Mücadele’nin
manevi lideri yapmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın 99. Yıldönümü nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, destan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Hamdi Bilge AKTAŞ
Çankırı Valisi

Çankırı - 09:33 A A
BENZER HABERLER