14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İSTİHDAM GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Vali Yardımcısı Şahin Bayhan başkanlığında bir araya gelen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2020 yılının ilk toplantısını Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirdi. Üniversite, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda 2019 yılı değerlendirmesi ve 2020 yılı programı ile ilgili konular görüşüldü. Toplantıda ayrıntılı […]
Çankırı - 30 Ocak 2020 21:42 A A

Vali Yardımcısı Şahin Bayhan başkanlığında bir araya gelen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2020 yılının ilk toplantısını Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirdi. Üniversite, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin bir araya geldiği toplantıda 2019 yılı değerlendirmesi ve 2020 yılı programı ile ilgili konular görüşüldü.

Toplantıda ayrıntılı bir açıklama yapan Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim ÇAYCI şu konulara değindi:

2019 yılında toplamda 403 kişinin meslek sahibi olarak iş hayatına atılmasına aracı olan Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Programı (MEGİP) kapsamında açılan istihdam garantili mesleki eğitim kursları ile hedef beşe katlanarak büyük bir başarıya imza atıldı. Aynı zamanda 2.672 özel sektör işyeri ziyareti de gerçekleştirerek bu iki alanda 2019 yılında Ülke birincisi olarak İller sıralamasının başında yer alan Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, 2.459 kursiyerin yer aldığı İşbaşı Eğitim Programı, toplamda 13 bin kişiye yapılan bireysel danışmanlık gibi birçok konuda sonuçlar değerlendirildi.
2020 yılında gerçekleştirilmesi öngörülen Kurum hedefleri ile ilgili olarak ise hedefleri gerçekleştirmeye yönelik olarak Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılan stratejik planlama Kurul ile istişare edildi.

Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların kendi işlerini kurmalarına yönelik yapılan başvurulardan toplamda 369 bin liralık 10 hibe proje kabul edilerek 2019 yılı içerisinde hayata geçirildi. Yeni yılın ilk proje çağrısında Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne yapılan 15 engelli, 7 eski hükümlü olmak üzere toplam 22 proje başvurusu ise yapılan değerlendirmelerin ardından oy birliği ile kabul edilerek merkezi değerlendirme kuruluna sevk edildi.

İlimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarından Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılması planlanan alan ve dallar beraberinde yeni yılda yapılacak meslek edindirme ve sosyal, kültürel gelişime katkı sağlamaya yönelik kurslara ilişkin planlama, Kurul tarafından değerlendirilerek karara bağlandı.

Çankırı - 21:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.