13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İŞTE ŞEHİDE SAYGI… HELÂL OLSUN SİZE…

Çankırı’mızın en kara günlerinden biri olan Vali Ayhan Çevik suikastinin üzerinden 20 yıl geçti. Saldırı anında hiçbirşeyden haberi olmadan işine okuluna giderken şehit düşen kardeşlerimiz ise unutulmadı. Tamamen kendi imkanlarıyla Şehit kardeşlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek başlarında Kur’an-ı Kerim okuyup temizliklerini yapan Okan Sütçüoğlu kardeşimizin verdiği bilgilerle Çankırı genelindeki tüm şehit mezarlarının yerlerini bir […]
Çankırı - 2 Mayıs 2020 19:09 A A

Çankırı’mızın en kara günlerinden biri olan Vali Ayhan Çevik suikastinin üzerinden 20 yıl geçti. Saldırı anında hiçbirşeyden haberi olmadan işine okuluna giderken şehit düşen kardeşlerimiz ise unutulmadı.

Tamamen kendi imkanlarıyla Şehit kardeşlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek başlarında Kur’an-ı Kerim okuyup temizliklerini yapan Okan Sütçüoğlu kardeşimizin verdiği bilgilerle Çankırı genelindeki tüm şehit mezarlarının yerlerini bir envanter haline getiren Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı  Çankırı Şube Başkanlığı ile Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği yıkılan kabirleri tespit ederek tadilatları için gerekli çalışmaları başlattı.

Bu çalışmalar kapsamında Okan Sütçüoğlu’nun verdiği bilgilerle, Vali Ayhan Çevik suikastinde okuluna giderken şehit düşen Fatma Dönmez ve annesinin kabirlerinin de yıkılmaya yüz tutmuş ve bakımsız olduğunu tespit eden TÜGŞAV Şube Başkanı Mehmet Uçar ve ÇŞGD Başkanı Metin Kuş, hayırsever kardeşlerimizle irtibata geçerek şehidimizin ve annesinin mezarlarının yenilenmesini sağladılar.

Çankırı Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı Gazi Metin Kuş, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“05 Mart 1999 tarihinde Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e yapılan bombalı saldırı sırasında okuluna gitmekte iken şehadete yürüyen Eldivanlı Şehidimiz Fatma DÖNMEZ ile yanıbaşında yatmakta olan ve yaklaşık bir buçuk yıl önce rahmetli olan annesi Zeliha DÖNMEZ’in Eldivan İlçe Mezarlığı’ndaki kabirleri, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı  Çankırı Şube Başkanlığı, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği ve Koca Yürekli kardeşimiz Okan SÜTCÜOĞLU’nun aracılığı ile 02 Mayıs Cumartesi günü (bugün)yapılmıştır. Kabrin yapımında maddi katkıda bulunan Fransa’da çalışan Selahattin Bilal, Irak ta çalışan Arif YILMAZ, Kastamonu esnafı Oğuz KÜÇÜK kardeşlerimiz ile  Antalya’dan Engin isimli Hemşerimiz karınca kararınca maddi destekleri ile bizlere bu zor günlerde Dayanışmanın gücünü ve memleketim insanının Yüreğinin ne kadar büyük olduğunu ispatladılar. Eldivan ilçemizde işlerimiz için koşturan gönül insanı İsmail Ersoy ile Süleyman hocalarıma, Şehidimin Kabrinin çevre düzenlemesi için söz veren Kıymetli Belediye Başkanım Mustafa LAFÇI beyefendiye şükranlarımızı sunuyoruz.

Rabbim işlerini bereketli sağlıklarını daim ve geçmişlerine gani gani rahmet eylesin. Hayırlarını kabul etsin.

                                              GAZİ METİN KUŞ”

Olay 18 ailesi olarak, içinde bulunduğumuz bu mübarek günlerde şehitlerimizi unutturmayarak teker teker ziyaret eden Okan Sütçüoğlu’na, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı  Çankırı Şube Başkanı Mehmet Uçar’a, Çankırı Şehit ve Gaziler Dernek Başkanı Gazi Metin Kuş’a ve kabirlerin yapımında maddi katkıda bulunan kardeşlerimize teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Allah sizlerden razı olsun arkadaşlar.

Çankırı - 19:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.