15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İSTANBUL’UN FETHİNİN 567. YILINDA ANLAMLI KUTLAMA

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Türk Ocakları Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı ve Kasım Beyi Anma Programı’na katıldı.  Esen, “29 Mayıs, Fatih Sultan Mehmet Han’ın Türk’ün gücünü ve zekâsını tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığı gündür.” şeklinde konuştu.  Fatih Sultan Mehmet Han’ın halasının meftun olduğu Çankırı İmaret Camisi […]
Çankırı - 29 Mayıs 2020 16:47 A A

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Türk Ocakları Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 29 Mayıs İstanbul’un Fethi’nin 567. Yılı ve Kasım Beyi Anma Programı’na katıldı.  Esen, “29 Mayıs, Fatih Sultan Mehmet Han’ın Türk’ün gücünü ve zekâsını tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığı gündür.” şeklinde konuştu. 

Fatih Sultan Mehmet Han’ın halasının meftun olduğu Çankırı İmaret Camisi avlusunda düzenlenen programın Türk Ocakları Çankırı Yönetim Kurulu adına açılış konuşmasını yapan Şube Başkan Yardımcısı Fatih Eroğlu, Çankırı’yı ayakta tutan değeler; Emir Karatekin, Cemalettin Ferruh, Billur Bey, Hacı Murad-ı Veli ve daha nicelerinin olduğunu, bunların önemli halkasından bir tanesinin de İsfendiyaroğlu Kasım Bey olduğunu ifade etti. Eroğlu, “Her yıl mutat olarak yoğun katılım ve çeşitli etkinliklerle düzenlemekteydik, malumunuz dünyada ve ülkemizde görülen pandemi dolayısı ile kısıtlı katılım da olsa geleneğin devam etmesi adına ecdadımızı yâd ederek İstanbul’un fethini ve Candaroğlu Kasım Bey’i dualarla anıyoruz.” diyerek desteklerinden dolayı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e de teşekkür etti.

Kısa bir konuşma yapan Başkan Esen, İstanbul’u fetheden büyük komutan ve devlet adamı Fatih Sultan Mehmet Han’ın bu zaferi Türk’ün gücünü bir kez daha tüm dünyaya kanıtladığını söylediği konuşmasında “Âlemlerin Sultanı Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V)’in övgüsüne mazhar olarak, İslam dünyası için farklı bir önem kazanan, bu kutlu şehrin fethi,  İslam’ın bir neferi olan Yüce Türk Milletine nasip olmuştur.” dedi.

Türk Ocakları tarafından bu yıl 12. si düzenlenen program, dualar eşliğinde son buldu.

Çankırı - 16:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.