reklam
reklam
DOLAR32,1882% 0.16
EURO35,0283% 0.13
STERLIN41,1214% 0.19
FRANG35,3060% 0.37
ALTIN2.426,12% -0,14
BITCOIN68.154,94-0.645
reklam

IŞIKLARDA SU SATAN YAŞLI AMCA YÜREKLERİ DAĞLADI: “SOBA ALDIM BORCUM VAR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
IŞIKLARDA SU SATAN YAŞLI AMCA YÜREKLERİ DAĞLADI: “SOBA ALDIM BORCUM VAR”
reklam

Işıklarda su satan yaşlı bir amca ile otomobil sürücüsü arasında geçen diyalog, yürekleri dağladı. Sürücünün “Su mu satıyorsun?” sorusuna “Su satıyorum. Soba aldım yeni 2 milyara, 1 milyar borcum var.” diyerek cevap veren yaşlı adam, izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Sürücü o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederek sosyal medyada paylaştı.

haymanagazetesi.org ‘un haberine göre bir otomobil sürücüsü, seyir halindeyken trafik ışıklarında su satmaya çalışan yaşlı bir amca ile karşılaştı. Bu rastlantıyı fırsat bilen sürücü, yaşlı amcanın yanına yaklaşıp ona “Nasılsın amca iyi misi?” diye sordu. Yaşlı adamın cevabı ise duygu doluydu: “İyiyim ama su satmak zorundayım. 2 milyara yeni bir soba aldım. 1 milyarını verdim de 1 milyar borcum kaldı.”

Yaşlı amcanın sevinci yürekleri dağladı: “Anam anam”

Soba borcu yüzünden su satmaya başlayan yaşlı adam, “1 milyarını ödedim ama halâ 1 milyar borcum var. Su satmak zorundayım.” dedi. Yaşlı adamın bastonuna dayanarak güçlükle ayakta durduğu anlarda, otomobil sürücüsü duyarsız kalmadı ve yaşlı amcaya, “Su mu satıyorsun? Kaç şişe suyun var? Hepsini getir.” diyerek onu sevince boğdu. Bu jest karşısında yaşlı adam, “Anam anam” diyerek sevincini dile getirdi. Sürücü o duygusal anları cep telefonu kamerasıyla çekerek sosyal medyada paylaştı. O anlar binlerce kişinin hem hüzünlenmesine hem de sevinmesine neden oldu.

Sosyal medyada viral oldu

Otomobil sürücüsü ile yaşlı amca arasında geçen samimi diyalog, sosyal medyada hızla yayılarak viral oldu. Sadece birkaç saat içinde yüzlerce kez izlenen bu duygusal video, izleyenleri derinden etkilerken gelecek için de umut verdi. Videoyu izleyen vatandaşlar, yaşlı amcanın su satmasına üzülürken otomobil sürücüsünün yardımseverliğine dair güzel yorumlarda bulundular.

Işıklarda su satan amcanın kim olduğu öğrenilemedi

Işıklarda su satan yaşlı amcanın kim olduğuna dair net bilgilere ulaşılamadı. Bu duygusal anları yaşatan yaşlı amcanın kimliği ve hikayesi, sadece o anı paylaşan otomobil sürücüsünün kamera kaydında yer alıyor. Ancak bu dokunaklı anın sosyal medyada paylaşılması ve milyonlarca kişi tarafından izlenip paylaşılması yardımlaşma ve insanlık değerlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Videoya gelen bazı yorumlar şöyle:

“Rabbim gönlünüze göre versin.”

“Senin şu an torun sevmen gerekirken yaşamak için su sattıran hayat olmaz olsun.”

“Allah razı olsun kardeş. Sen amcayı sevindirdin ya Allah sana bin katını versin inşallah. Amca ya ağlattın beni.”

“Dostum Allah’da seni sevindirsin. Yeminle ağlattın bizi.”

“O kadar ağladım ki, senden Allah razı olsun. Keşke bana da nasip olsa.”

“Ben senin yaptığın bu ince hareket için öyle içten dua ettim ki, Rabbim sana darlık göstermesin adam.”

reklam

YORUM YAP