reklam
reklam
DOLAR 31,0254 % 0.05
EURO 33,6324 % 0.15
STERLIN 39,2572 % 0.06
FRANG 35,2876 % 0.08
ALTIN 2.019,92 % 0,09
BITCOIN 1.620.951 -0.883
reklam

İŞ İNSANI UMUT ÖZCAN ÇANKIRI İYİ PARTİ’DEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
İŞ İNSANI UMUT ÖZCAN ÇANKIRI İYİ PARTİ’DEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
reklam

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaştıkça siyasi partilerin aday adayları da ortaya çıkmaya devam ediyor. Çankırı İYİ Parti’de aday adaylığını açıklayan ilk isim Çankırılı İş İnsanı Umut Özcan oldu. İYİ Parti Çankırı İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamayla Çankırı Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Umut Özcan, adaylık açıklamasından önce yaptığı konuşmada Çankırı’da doğup büyüdüğünü ve Çankırı’nın Ankara’nın ilçesi olarak anılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Siyasetin ayrıştırıcı, bölücü, kutuplaştırıcı değil birleştirici olması gerektiğini vurgulayan Özcan, “Biz, İYİ Parti olarak ve İYİ Parti aday adayı olarak, hangi partinin seçmeni olursa olsun, bize oy versin vermesin herkesi kucaklayan bir zihniyete sahibiz. Bugün Çankırı’da neler eksik, Çankırı neden göç veriyor neden beyin göçü veriyor, Çankırılılar neden Çankırı’ya güvenmiyor? Biz bu beyin göçünü nasıl engelleriz, bununla ilgili ne gibi projeler yapabiliriz? İşsiz vatandaşlarımıza iş sahaları açabilmek için ne gibi faaliyetler yapabiliriz? Benim için esas olan memleketimdir, esas olan değerli Çankırı halkıdır.” sözleriyle de Belediye Başkanı seçildiği takdirde önceliklerini anlattı.

Umut Özcan, adaylık açıklamasında ise şunları söyledi:

“31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde İYİ Parti Çankırı Belediye Başkanlığı için aday adaylığımı huzurlarınızda açıklıyorum. Bu tanışma programında İYİ bir Belediye Başkanı’nda olması gereken bazı özellikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

1- Vizyon sahibi olmalı:

İYİ bir Belediye Başkanı, şehri için uzun vadeli bir vizyona sahip olmalıdır. Gelecekteki hedefleri belirlemeli, sürdürülebilir kalkınma ve gelişme stratejileri oluşturmalıdır.

2- Şeffaflık ve hesap verebilirlik:

Belediye Başkanı, halkın seçtiği bir lider olarak şeffaf olmalı ve yaptığı çalışmaları halka açık bir şekilde iletmelidir. Halkın taleplerine karşı açık olmalı ve hesap verebilirlik ilkesine uygun davranmalıdır.

3- İşbirliği ve katılım:

İYİ bir Belediye Başkanı, sadece kendi görüşlerine değil, aynı zamanda Belediye Meclisi, Sivil Toplum Kuruluşları, yerel iş dünyası ve halkın görüşlerine de değer vermelidir. İşbirliği ve ortak akıl ile hareket ederek daha kapsayıcı ve etkili kararlar almalıdır.

4- Problem çözme yeteneği:

Belediyeler birçok farklı sorunla karşılaşabilir, bu yüzden İYİ bir Belediye Başkanı etkili bir şekilde problem çözebilmelidir. Sorunları analiz edebilmeli, uzman görüşlerini dinlemeli ve çözüm odaklı yaklaşımlar geliştirmelidir.

5- Yönetim Becerileri:

Belediye Başkanı, büyük bir kurumu yönetiyor gibi düşünülmelidir. İYİ bir lider; bütçe yönetimi, kaynak tahsisi, personel yönetimi gibi konularda becerikli olmalıdır.

6- Sosyal duyarlılık:

İYİ bir Belediye Başkanı, toplumun farklı kesimlerine karşı duyarlı olmalıdır. Eşitsizlikleri azaltmaya ve sosyal hizmetlerin geliştirilmesine odaklanmalıdır.

7- Altyapı geliştirme:

Belediyenin fiziksel altyapısını geliştirmek, ulaşım, su, kanalizasyon ve enerji gibi temel hizmetleri iyileştirmek için çaba sarf etmelidir.

8- Çevre duyarlılığı:

İYİ bir Belediye Başkanı, çevre konularına önem vermelidir. Sürdülebilirlik ve çevre koruma projelerine destek olmalıdır.

9- Kriz yönetimi:

Beklenmedik durumlar ortaya çıktığında, İYİ bir Belediye Başkanı krizleri etkili bir şekilde yönetebilmelidir. Halkı bilgilendirmek, acil durum planlarını uygulamak gibi yeteneklere sahip olmalıdır.

10- Adalet ve eşitlik:

İYİ bir Belediye Başkanı, tüm vatandaşlara adil davranmalı ve eşitlik ilkesini gözetmelidir. Herkesin eşit haklara sahip olduğu bir toplumun oluşturulmasına katkıda bulunmalıdır.

Vatandaşlar Belediye Başkanlarının adaletli olması gerekir, siyaset için değil şehir için çalışmalar yapmalıdır. Belediye Başkan adayları din sömürüsü yapılmamalıdır.

İhaleleri, yakınlarına ayrıcalıksız olarak şeffaf şekilde yapmalıdır. Vatandaşların faydalanabileceği şekilde yatırımlara ağırlık vermelidir.

Bunun dışında Belediye Başkan adayları, şov amaçlı hareketlerde uzak durmalı, ölü yatırımlar yapmamalıdır.

Altyapıdan anlamalı, çevreye duyarlı, şehre katmadeğer katacak projeler yapabilmeli, şehre maddi açıdan katkı sağlayacak projeleri gerçekleştirebilmelidir.

Belediye Başkanının siyaset ile toplumu kutuplaştırmayacak bir kişiliği olmalıdır.

Bunların dışında engelli vatandaşlarımızın sosyalleşebileceği alanlar oluşturabilecek, çevre temizliğini iyi yapacak, şehre parklar yapabilecek kişilerin Belediye Başkan adayı olması gerekiyor.

Çankırı’yı misyonu ve vizyonu ile yönetmeye talibim, bunun için adayım. Proje çalışmalarım var, adaylığım kesinleşirse bir basın toplantısı ile sizleri bilgilendireceğim.

Hepinize saygılar sunuyorum.”

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.