reklam
reklam
DOLAR31,2279% 0.07
EURO33,9151% 0.08
STERLIN39,6072% 0.13
FRANG35,4782% -0.12
ALTIN2.037,53% -0,15
BITCOIN1.968.8307.357
reklam

IPARD III LANSMAN TOPLANTISI ÇANKIRI’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
IPARD III LANSMAN TOPLANTISI ÇANKIRI’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
reklam

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından yürütülmekte olan “IPARD III Tanıtım ve Bilgilendirme Faaliyetleri İçin Teknik Destek Projesi” kapsamında, IPARD III Programı tanıtım toplantısı Çankırı’da gerçekleştirildi.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, IPARD Yönetim Otoritesi tarafından gerçekleştirilen toplantıda Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Sayın Yüksel konuşmasında, Çankırı’da hayata geçen IPARD projeleri sayesinde kırsala rağbette yükselişin söz konusu olduğunu dikkati çekerek, yatırımcıların hibelerden daha fazla yararlanması, yeni yatırımların gerçekleştirilmesi böylece istihdamın artırılması ve ilin ekonomisine katkıda bulunulması için özveriyle çalıştıklarını belirtti.

Toplantıda, IPARD Yönetim Otoritesi personeli tarafından IPARD III Programı (2021-2027) kapsamında desteklenen sektörlere yönelik geniş kapsamlı bilgilendirme sunumu yapıldı. IPARD III programda uygulanacak tedbirler, IPARD 2 ve IPARD 3 arasındaki farklar, destek kapsamındaki harcamalar ve bütçe, yatırım kalemleri ve hibe oranları hakkında bilgilendirme yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve TKDK İl Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilen sunumlar ile kırsal kalkınma ve IPARD Programı kapsamında Çankırı’da gerçekleşen yatırımlar, faaliyetler ve çalışmalar kapsamında katılımcılar bilgilendirildi. Ayrıca, toplantıda IPARD faydalanıcısı, proje sürecindeki deneyim ve tecrübelerini anlatan sunumunu gerçekleştirdi. Toplantıya, Tarımsal Üretici Birlikleri, Çiftçiler, yatırımcılar, LEADER – Yerel Eylem Grupları, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Personeli, TKDK İl Koordinatörlükleri uzmanları, kamu kurum ve kuruluşları ve yereldeki medya kuruluşları temsilcileri katılım sağladı.

IPARD III kapsamında hibe yapılacak sektörler ile hibe oranları.

  • IPARD III programında Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbirinde Desteklenen Sektörler kapsamında et, süt ve yumurta üretiminde faaliyet gösteren yatırımcılara 500 Bin avroya kadar %60-75 arasında hibe,
  • Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması tedbirinde Desteklenen Sektörler kapsamında et, süt, su ürünleri ile meyve-sebzelerin işlenmesi konusunda yapılacak faaliyetlere 3 Milyon avroya kadar %50-70 arasında hibe,
  • Kırsal alanda kamu altyapı yatırımları yapacak kamu tüzel kişilerine 1,5 milyon avroya kadar %50-100 arasında hibe,
  • Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme kapsamında 500 Bin avroya kadar %60-70 arasında hibe verilecektir.​
reklam

YORUM YAP