reklam
reklam
DOLAR31,5782% 0.66
EURO34,3104% 0.77
STERLIN40,0850% 0.85
FRANG35,6862% 0.46
ALTIN2.148,24% 2,25
BITCOIN2.148.6338.437
reklam

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

Yayınlanma Tarihi : Google News
İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN
reklam

“Güçlü Türkiye” yolunda, emekleri ve alın terleriyle büyük öneme sahip işçi ve emekçi kardeşlerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutluyorum. Kadim bir medeniyetin mensupları olarak bizler, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, insana değer veren bir kültüre sahibiz. Ayrıca devlet ile bireyler arasında asıl olanın önce insan olduğunu vurgulayan “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” anlayışını hayatımızın her alanında benimsiyor ve insan emeğine büyük değer veriyoruz.

Ülkemizin en değerli sermayesi beşeri sermayedir. Çağın getirdiği yenilikler ve gelişmeler beşeri sermayenin ve dolayısıyla emeğin nitelikli hale gelmesi yönünde bir dönüşümü gerekli kılmaktadır. Büyük ve güçlü Türkiye idealimize emeğiyle katkı sağlayan, hayatımızı kolaylaştıran ve toplum hayatında önemli bir yere sahip olan emekçi kardeşlerimiz emeğin ve üretimin isimsiz kahramanlarıdır. Bu anlamlı günde olduğu gibi her zaman emekçilerimizin yanlarında bulunmaya ve onların destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı yasadığımız şu zorlu günler, tüm toplum kesimlerini etkilediği gibi çalışanlarımızı da derinden etkilemiştir. Devletimiz, salgından olumsuz etkilenen emekçileri korumaya yönelik tedbir ve destekleri almak için tüm imkânlarını seferber etmiştir. İnşallah bu zorlu günleri birlik, dayanışma ve sabır içerisinde hep birlikte aşacağız.

Üretmenin, çalışmanın, emeğin takdir edildiği bu günde, ülkemiz için emek sarf eden tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tekrar kutluyor, bu anlamlı günün çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve çözüm yollarına ışık tutulmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

reklam

YORUM YAP