20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

İMARET ESNAFINDAN REKTÖR AYRANCI’YA TEŞEKKÜR

Yeni normal ve kontrollü sosyal hayat sürecinde Çankırı Karatekin Üniversitesi etkinliklerine gerekli tedbirleri alarak devam ediyor. Üniversitenin başlattığı “İmaret Ruhu Yeniden Canlanıyor” etkinlikleri kapsamında İmaret’te bulunan Kasım Bey Medresesi’nde bu hafta da çorba ikramı yapıldı. Etkinlik ilk olarak geçtiğimiz haftalarda Rektör Hasan Ayrancı’nın çarşı esnafını iş yerlerinde ziyaret etmesi, sonrasında ise Medrese avlusunda öğrenciler, esnaf […]
Çankırı - 11 Temmuz 2020 00:16 A A

Yeni normal ve kontrollü sosyal hayat sürecinde Çankırı Karatekin Üniversitesi etkinliklerine gerekli tedbirleri alarak devam ediyor. Üniversitenin başlattığı “İmaret Ruhu Yeniden Canlanıyor” etkinlikleri kapsamında İmaret’te bulunan Kasım Bey Medresesi’nde bu hafta da çorba ikramı yapıldı.

Etkinlik ilk olarak geçtiğimiz haftalarda Rektör Hasan Ayrancı’nın çarşı esnafını iş yerlerinde ziyaret etmesi, sonrasında ise Medrese avlusunda öğrenciler, esnaf ve vatandaşla birlikte çorba içmesi ile başlamıştı. Bu haftaki etkinliğe katılan İmaret Çarşı esnafından Ali Sarıkaya çorba ikramının ardından kendisine teşekkür etmek için Rektör Ayrancı’yı iş yerine davet etti. Burada esnafla sohbet eden Rektör Ayrancı’ya çarşı esnafı başlatılan etkinlik için teşekkür ettiler.

İşletme Sahibi Ali Sarıkaya, “Biz Katık Gıda olarak, 51 yıldır İmaret’te hizmet veriyoruz. Buranın en coşkulu zamanlarını çok özlüyorduk. Şimdi sizlerin başlattığı bu haftalık çorba ve döner ikramı ile burada yeniden bir hareketlilik başladı. Bu hareketliliğin öğrencilerimizin gelmesi ile daha da artacağını ümit ediyoruz. Sizlerden bu geleneği devam ettirmenizi istiyoruz. İlerde Çankırı’nın misafirperverliğine uygun olarak bu ikramları her hafta bir esnaf olarak biz de üstlenmek isteriz. İnanıyoruz ki, İmaret yeniden o eski şen ve mutlu günlerine dönecek. Türkümüzde de anlatıldığı gibi güzellerin ve güzelliklerin yolu olmaya devam edecektir.” dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “ Biz şu an Türkiye’de gerçek anlamda büyümeye devam eden tek üniversiteyiz. Akademik olarak büyük bir atılım ve gelişim içerisindeyiz. Bunun yanında bir şehir üniversitesi olmanın sorumluluğunu da üzerimizde taşıyoruz. Bunun için de sürekli yeni fikir ve projeler üretiyoruz. İmaretin bu şehir için manevi ve kültürel olarak ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bunun için de buraya taşıdığımız birimlerimiz ve öğrencilerimiz, başlattığımız bir ikram geleneğimiz var. Bunu ihtiyaç artarsa inşallah her hafta gün sayısını artırarak sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm planlamamızı yaptık ama ikramda bulunmak isteyen esnafımız olursa, hayrı paylaşmak için seve seve kabul ederiz. El birliği ile şehrimizin gelişimine katkı vermeye ve şehrimizin külli aklı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çankırı - 00:16 A A
BENZER HABERLER