Açık
  • EURO
  • DOLAR

İMAM HATİP OKULLARINDAN 100. YIL ORTAK PROGRAMI

İl Merkezinde faaliyetlerini sürdüren İmam Hatip okulları, Cumhuriyetimizin 100. yılında DOGM (Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim ve Yayın Genel Müdürlüğü) bağlı olarak Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda ortak bir program düzenledi. İlimiz Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İmran Abdussamed’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle açılışı gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürlüğü […]
Eğitim - 9 Kasım 2023 22:15 A A

İl Merkezinde faaliyetlerini sürdüren İmam Hatip okulları, Cumhuriyetimizin 100. yılında DOGM (Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim ve Yayın Genel Müdürlüğü) bağlı olarak Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda ortak bir program düzenledi.

İlimiz Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi İmran Abdussamed’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle açılışı gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Bahadır Darakçı, Okul Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı. Kuran-ı Kerim tilaveti akabinde Cumhuriyetimizin 100. yılında kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz için okunan hatimlerin duası gerçekleştirildi.

İmam Hatip okullarının kuruluş yıl dönümü konusunu işleyen ve DOGM tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisinin de yapıldığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Doktor İbrahim Akyol “ 100 Yılda İstiklal Yolu ve Cumhuriyet” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda, 100 yıllık Cumhuriyet serüveninin detaylarına değinen Akyol, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Program, Hacı Muradi Veli İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mürsel Eroğlu tarafından yapılan dua ile tamamlandı.

Eğitim - 22:15 A A
BENZER HABERLER