reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.959.125-0.178
reklam

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE “BEN AHİ EVRAN” ÇİZGİ KİTABI DAĞITILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE “BEN AHİ EVRAN” ÇİZGİ KİTABI DAĞITILDI
reklam
      Çankırı Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 34. Ahilik Haftası hatırası olarak temin edilen “Ben Ahi Evran” çizgi kitabı İlkokul öğrencilerine dağıtıldı.
Üretim, yardımlaşma, paylaşım, dürüstlük, adalet ve vatanseverlik değerlerini içeren kitap Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Ticaret İl Müdürü Mehmet Ali Yaranbaşı ve Çankırı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Osman Karadeniz tarafından İstiklal Yolu İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı.
Suat Turgut’un yazdığı ve çizimlerini ise Oğan Kandemiroğlu’nun yaptığı kitap, Ahilik ve yaran kültürünün öncüsü Ahi Evran’ı eğlenceli ve öğretici bir dille anlatıyor. Çocuklar için önemli bir kaynak olduğu ifade edilen kitabın ilimizdeki bütün öğrencilere dağıtılacağı bildirildi.
Kitabı çocuklara tek tek dağıtan Vali Abdullah Ayaz,  öğrencilerle de sohbet ederek okumanın önemini anlattı. İstiklal Yolu İlkokulu öğretmenleriyle de bir araya gelen Vali Ayaz, pandemi sürecinin zorluklarından söz ederek, her zaman eğitimcilerin yanında olduğunu ve bu eğitim-öğretim yılında eğitimin kesintisiz sürdürülebilmesi için çıkabilecek her engelin ancak ortak çaba ile aşılabileceğini söyledi.
reklam

YORUM YAP